เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 28, 2024, 06:27:10 AM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: เว็บบอร์ด อวป. สามารถเข้าได้ทั้งสองทาง คือ www.gunsandgames.com และ www.gunsandgames.net ครับ

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 59 60 61 [62] 63 64 65 ... 3476
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: **รวมพลคนอีสานเด้อ**กรุณาอย่าตั้งกระทู้เพิ่มโดยไม่จำเป็นนะครับ  (อ่าน 1908773 ครั้ง)
STeelShoTS
Mossy Oak Duck Blind
Hero Member

คะแนน 534

If you heard my shot. You were not the target.

« ตอบ #915 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 03:44:37 PM »

เจ้าเซื่อข้อยบ่ ว่าบ่มีไผสอนข่อยยิงปืน ข้อยอ่านหนังสืออาวุธปืน 6ปี เต็มๆ จั่งซื้อปืนกระบอกแรก ตอนปี 42
..ก่อนหน้านั้นยิงตามงานกาชาด เด็กน้อยเรียน รด.บอกแต่วิธีใส่ลูกซื่อๆ บ่อยู่ในเป้าจักนัดเลย
..ซื้อปืนมาเทื่อแรก ขับรถไปยิงข้างทางอยู่แถวบางบางประอิน ละกะฟ้าวขับกลับ หลังๆเริ่มไปสนาม หม่องแรกคือสนามอยุธยาเด้อ..ลองผิดลองถืกมาหลายคือกัน..

Natural resources is sufficient for human's need,but not for human's greed
หินเหล็กไฟ
ถึงตายไปก็ช่างมัน...ขอให้ชีวิตยังอยู่ก็พอ..
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #916 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 03:59:02 PM »

ปืนสั้น.22 ยี่ห้อหยังเกาะ รูเก้อ  มาร์คทูบ้อ สียาวๆจักหน่อยว่ายิงแม่นๆนั่นแหม ว่าสิบห้าหือยี่สิบห้าเมตรยิงฝาเบียร์กะถืกนั่นแหม
ข่อยว่าสิเอาปืนอั่นนี้บ้อ ห่าเทือไปป่าข่อยขี่คร้านแบกลูกรดมันยาว อั่นข่อยว่านี้มันหวังผลได้ปานได๋แหน่อาว์แขก

[img]http://i7.tinypic.com/333hiqw.jpg[/img
STeelShoTS
Hero Member

คะแนน 534

If you heard my shot. You were not the target.

« ตอบ #917 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 04:07:22 PM »

ปืนสั้น.22 ยี่ห้อหยังเกาะ รูเก้อ มาร์คทูบ้อ สียาวๆจักหน่อยว่ายิงแม่นๆนั่นแหม ว่าสิบห้าหือยี่สิบห้าเมตรยิงฝาเบียร์กะถืกนั่นแหม
ข่อยว่าสิเอาปืนอั่นนี้บ้อ ห่าเทือไปป่าข่อยขี่คร้านแบกลูกรดมันยาว อั่นข่อยว่านี้มันหวังผลได้ปานได๋แหน่อาว์แขก
เข้าป่าปืนยาวนั่นละเหมาะแล้ว เจ้าเห็นนกซิยิงมัน เข้าใกล้เกิน สามสิบเมตรบ่ได้ดอก..
..ถ้าเจ้าอยากเอา รูเกอร์มาร์คทู เข้าป่ายิงนก เจ้าต้องเป็นนักกีฬาสั้นยิงเร็ว หรือสั้นยิงช้าแบบใหญ่จอบหลอย จั่งซิได้กิน บ่จั่งซั่นขากลับเจ้าได้แวะซื้อนกกระทาอยู่ตลาดมาลาบกินคักๆ..ปืนอันนี้เขาเอาไว้ยิงกระป๋องเล่น..
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: กรกฎาคม 18, 2006, 04:25:15 PM โดย mosino » บันทึกการเข้า

Natural resources is sufficient for human's need,but not for human's greed
จอบหลอย-รักในหลวง
HS4JFZ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 160

เรารักในหลวง

« ตอบ #918 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 04:21:52 PM »

ผมกะวาจั่งสั้นหละครับ เอารูเกอร์เข้าป่าบ่คือดอกครับ เว้าพื้นแม่นกะแม่นอยู่ดอก แต่ต้องพาดยิงเด้หละ
ขั่นว่ายกปืนขึ่นแล้วกะยิงโลด โอ้......ผมวาบ่แมนดอก คือสิบ่ได้กินดอกเด้อนก  มันต้องค่อยๆปั้นค่อยๆยิงตั๊ว

อันนี้กะเว้าปานจะของยิงปืนเป็นเดะหนิ  บัดเอาซะแท้ๆ บ่เป็นเกล้าดอกเด้อ  พี่น้องงงงงงงงง Grin

บริการรถตู้VIP 10ที่นั่งครับ ท่องเที่ยวทั่วไทย ไปไหนไปกันครับ
จอบหลอยเต็มใจบริการครับ 085-4046999,080-4719444
หินเหล็กไฟ
ถึงตายไปก็ช่างมัน...ขอให้ชีวิตยังอยู่ก็พอ..
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #919 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 04:45:32 PM »

จั่งว่านี้หละผมบ่อค่อยมั่นใจท่อได๋  ...ใจนั้นอยากได้ปืนสั้นใว้พกมิดๆจักหน่อยบ่ออยากให่ไผเห็นเล็งๆไว้กะ.38 สองนิ้วสั่นเดะ  บาดไปยิงกับต่ำรวจแฮงตะสี่นิ้วพุ้นนะยิงบักแตงโมห้าเมตรกะยังบ่อถืก ประสาหยังสองนิ้วมันมันสิเห็นไง่บ่อ...คันจุด 22 กะว่ายาวๆจั่งสิแม่น  คันสิเอาน้อยสั้นๆกะว่าบ่อแม่น ลูก .22 กะว่าด้านง้ายง่ายห่าเอาไปแล่นยิงกันตอนฝนตกข่อยสิบ่อได้แลนทางไกลบ้อบาดเนี่ย(แล่นหนีทันแหน่กะไคดอก) มีเทือนึงไปจอบนกนั่งลงข้างคันแทเอาปลายปืนลง  มันผัดจุ่มน้ำปู้ดว่านึง กะเลยมาเงี่ยงเอาน้ำออกกะว่ามันแห้งแล้วกะไปต่อ บาดพ้อนกยิงดังแปะว่านึง แปะค่อยๆนกมันกะยังตื่นเสยวะ โอ้ย ข่อยจอบจนหอบแฮ่กๆ Cheesy Cheesy

[img]http://i7.tinypic.com/333hiqw.jpg[/img
STeelShoTS
Hero Member

คะแนน 534

« ตอบ #920 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 05:45:23 PM »

เจ้าซิบ้าบ่หายิงนกกลางฝน ปืนเจ้าเข้าขี่เมี่ยงเหมิดคักๆ..
..ข้อยแคดแลดไปตอบคำถามกระทู้อยู่หน้าสนทนา ตอบผิดตอบถืก เว้ามากะเป็นตาอยากอายจะของ จั่งซี้ละบ่มีไรเฟิลชนวนกลางคือหมู่ อ่านกะบ่สู้มี จักมื้อหนึ่งข้อยซิเป็นเจ้าของมันให้ได้ บัก สาม -สิบ-สูน-หก เนี่ย..
หรือ บ่ซั่นกะ สาม-สูน-แปด.. ใหญ่เล็กหาให้แหน่..

หินเหล็กไฟ
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #921 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 06:39:45 PM »

ข่อยบ่อได้แข่งฝนยิง ปืน;D Grin เจ้ากะดายจั่งแมนเว่าข่อยคือคัก  ข่อยไปตอนแดดเปี้ยงๆนี่หละ มันยามฝนกะเลยมีน้ำในนาเข่า เจ้าฮู้บ่..ไผสิบ้าถือปืนกล้องไปยิงตอนฝนตกเดียวนี่..ฮ่วยแหม..อ่านดีๆแหน่ สมพอเจ้าไปตอบเขาผิดๆถืกๆดอกนี่กะดาย

เจ้าสิเล่น 308 พุ้นบ้อ หือ 30-06 ป้าดโทเจ้าสิไปจอบยิงไผนอบาดเนี่ย ตะกี้ข่อยกะว่าสิเอา 527คือกันนั้นหละ เขาว่า 4 หมื่นกั่วเอง เว่าไปเว่ามานายอำเภอย้าน ทรงบ่คือ เทิงเงินกะบ่อมี ข่อยเลยแล้วไปเลย คึดๆไปจักสิเอาไปยิงอี่หยัง เจ้าละสิเอาไปเฮ้ดแนวได๋บอกแหน่

จอบหลอย-รักในหลวง
HS4JFZ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 160

เรารักในหลวง

« ตอบ #922 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 06:50:11 PM »

ขั่นเอาไว้รับงานกะบอกแนเด้ออ้าย Grin

สิจ้างไปล้มงัว เอามาก้อยจั๊กโต สั่นดอก

บริการรถตู้VIP 10ที่นั่งครับ ท่องเที่ยวทั่วไทย ไปไหนไปกันครับ
จอบหลอยเต็มใจบริการครับ 085-4046999,080-4719444
lek
Moderator
Hero Member

คะแนน 1594

การแบ่งปัน ทำให้เราและคนอื่นมีความสุข

« ตอบ #923 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 06:50:35 PM »

มาขอนแก่นแม้ข่อยมี.22 .38 .45บราวน์นิ่งA5    วาสิเลิกกิจการแล้วแต่เห็นบาดได๋ยังได้ยู

มีความสุขแบบที่เรามีก็พอhttp://www.gunsandgames.com/smf/index.php?board=29.0  (รวมพลคนอีสาน)
หินเหล็กไฟ
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #924 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 07:12:02 PM »

ขั่นเอาไว้รับงานกะบอกแนเด้ออ้าย Grin

สิจ้างไปล้มงัว เอามาก้อยจั๊กโต สั่นดอก

ล้มงัวเอา.22กะล้มได้ตั้วครับ(บ่เคยดอกแต่คึดว่าคือสิบ่เหลือดอก)
ควายโตบักใหญ่มื้อนั้นข่อยไปหาซื้อใขงัวมาเฮ็ดเหยื่อปลา(ที่จริงบ้านเฮาเอิ้นว่าควยเด้ แต่ข่อยกะเกรงใจหมู่เจ้าคือกัน Grin Grin)ข่อยไปเห็นเขาฆ่าควายจั่งแมนมันฆ่าง่ายคัก บ้านเฮาว่าสั่นบ่จักหงอนบักจก จักสากตำเข่าตีมันหน่ำมันจนหว่า  บาดเขาฆ่า เขาเอาเซือกจูงดังมันไปมัดไว้กับกกเสา เอาเวเซือกอีกเส้นนึงไปมัดขาหลังข้างเดียวเด๋ แล้วค่อยดึงให่มันเฮ็ดเก่งเก้เก้งยันอยู่ อีกผู้นึงเอาฆ้อนตีตะปูเคาะหัวค่อยๆนึง ขี้มูกแตกจ๊วก ขาจากออกเทิงสี่ขา มันเอาตีนยันล้ม เอามีดวางแป๋ๆรักแร้แดงค่อยๆสอดมีดเข้าไป เอาคุมาต่งเลียดแหม  ใหลออกจ๊วกๆ จั่งแมนง่ายคักเนาะ

STeelShoTS
Hero Member

คะแนน 534

« ตอบ #925 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 07:21:31 PM »

ข่อยบ่อได้แข่งฝนยิง ปืน;D Grin เจ้ากะดายจั่งแมนเว่าข่อยคือคัก ข่อยไปตอนแดดเปี้ยงๆนี่หละ มันยามฝนกะเลยมีน้ำในนาเข่า เจ้าฮู้บ่..ไผสิบ้าถือปืนกล้องไปยิงตอนฝนตกเดียวนี่..ฮ่วยแหม..อ่านดีๆแหน่ สมพอเจ้าไปตอบเขาผิดๆถืกๆดอกนี่กะดาย

เจ้าสิเล่น 308 พุ้นบ้อ หือ 30-06 ป้าดโทเจ้าสิไปจอบยิงไผนอบาดเนี่ย ตะกี้ข่อยกะว่าสิเอา 527คือกันนั้นหละ เขาว่า 4 หมื่นกั่วเอง เว่าไปเว่ามานายอำเภอย้าน ทรงบ่คือ เทิงเงินกะบ่อมี ข่อยเลยแล้วไปเลย คึดๆไปจักสิเอาไปยิงอี่หยัง เจ้าละสิเอาไปเฮ้ดแนวได๋บอกแหน่
ยิงเล่นซื่อๆนี่ละ แต่หว่ามันซิขอได้บ่ท่อนละ..นายอำเภอเลาซิว่าเอา บ้านข้อยใกล้เขตรักษาพันธุ์สัตว์ป่าห้วยกุ่ม กับภูมิเขียว เลาซิว่าเอาไปยิงสัตว์..

หินเหล็กไฟ
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #926 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 07:37:53 PM »

ยิงเล่นซื่อๆนี่ละ แต่หว่ามันซิขอได้บ่ท่อนละ..นายอำเภอเลาซิว่าเอา บ้านข้อยใกล้เขตรักษาพันธุ์สัตว์ป่าห้วยกุ่ม กับภูมิเขียว เลาซิว่าเอาไปยิงสัตว์..
อ้างถึง

เลากะเว่าปานว่าปืนอื่นยิงสัตว์บ่อได้เนาะอาว์ Grin Grin ใจเย็นเด้อ นายอำเภอได๋กะหาป่องออกหม่องนี่หละตี้ผมว่า  ของเจ้ากะยังไคตั้ว ของข่อยเพิ่นแฮงว่า  อาวุธสงครามนะ ตกใจ ตกใจ เฮ็ดหน่าตาพอปานบึ้งตื่นเสียม นี่ตั้ว  โอ้ยเว่ามาแล้วคันแข้ว  Grin Grin

lek
Moderator
Hero Member

คะแนน 1594

การแบ่งปัน ทำให้เราและคนอื่นมีความสุข

« ตอบ #927 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 07:46:49 PM »

ข่อยบ่อได้แข่งฝนยิง ปืน;D Grin เจ้ากะดายจั่งแมนเว่าข่อยคือคัก ข่อยไปตอนแดดเปี้ยงๆนี่หละ มันยามฝนกะเลยมีน้ำในนาเข่า เจ้าฮู้บ่..ไผสิบ้าถือปืนกล้องไปยิงตอนฝนตกเดียวนี่..ฮ่วยแหม..อ่านดีๆแหน่ สมพอเจ้าไปตอบเขาผิดๆถืกๆดอกนี่กะดาย

ถือไปเรื่อยๆตั้วยากหลายไปโอนเฮ็ดหยัง   

มีความสุขแบบที่เรามีก็พอhttp://www.gunsandgames.com/smf/index.php?board=29.0  (รวมพลคนอีสาน)
หินเหล็กไฟ
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #928 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 07:55:50 PM »

Grin Grin อ้ายแป๋งมาแล้ว..ผมเมือก่อนเด้อ เว่าพื้นเลาไว้หลาย..ย่านเลาเต๋..ไปหละ Wink

STeelShoTS
Hero Member

คะแนน 534

« ตอบ #929 เมื่อ: กรกฎาคม 18, 2006, 08:04:34 PM »

ซิฟ้าวไปไส..

หน้า: 1 ... 59 60 61 [62] 63 64 65 ... 3476
  พิมพ์