เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 29, 2024, 02:21:11 AM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: เว็บบอร์ด อวป. สามารถเข้าได้ทั้งสองทาง คือ www.gunsandgames.com และ www.gunsandgames.net ครับ

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 72 73 74 [75] 76 77 78 ... 882
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: บทเรียนภาษาอีสาน  (อ่าน 1218613 ครั้ง)
worth
Hero Member

คะแนน 474

« ตอบ #1110 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 03:17:03 PM »

อ้าย เวิร์ด เป็นจังได๋น๊อ ไปตกปลาอยู่บางไทรม่วนบ่ครับ ปลาขึ้นหลายบ่ครับ

มื้อวานยามแลงไปบ่งหม่องซื่อๆ เห็นเขาเอาขึ้นมาหลายอยู่ ยามเว็นมีแต่ปลาตะโก่รง กลางคืนเขาหว่า สวายเข่าดี มีกุงนำห่วาซั้น ค่ำเสาร์สิฮอดหนี่หละสิไปลองเบิ่ง Grin Grin

รักเธอ....ประเทศไทย
lek
Moderator
Hero Member

คะแนน 1594

การแบ่งปัน ทำให้เราและคนอื่นมีความสุข

« ตอบ #1111 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 03:17:52 PM »

Cheesy ขอบคุณใหย่เล็กที่แปลให่  Cheesy  เอ้า...ไหน ๆ กะมาแล่วแปต่อเด้อใหย๋ Grin

มื้อนั่นใหย่เป้าเผิ่นสิให่ข่อยยิง .223 ข่อยว่าเสียงมันดังโพด แตวามื้อนั่นปืนอันนี่ยิงสูนเปิดแม่นกว่าสูนก้อง  Grin 

เอ้าแปให่แนเด้อ  Grin ตั่งแตข่อยมาหยู่ในเว็บนี่กะลังเห็นใหย่เล็กมีไฟเขียว ๆ วา "ออนไลน์" ปกติเข่ามายามใด๋กะ "ออฟไลน์" เข่ามาตอบแล่วกะเปิดหนึ จั่งซีแหละเผิ่นเอิ้นวา "ฟันแล่วชิ่ง"  Grin

-วันนั้นคุณเป้าจะให้ผมยิง.223    ผมว่ามันเสียงดังเกินไป     วันนั้นผมยิงศูนย์เปิดแม่นกว่าติดกล้อง

มีความสุขแบบที่เรามีก็พอhttp://www.gunsandgames.com/smf/index.php?board=29.0  (รวมพลคนอีสาน)
ป้อมทอง พรานชุมไพร
ดับบาป ด้วยบุญปืน
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 780

นรชาติวางวาย สถิตย์ไว้ แต่ความดีประดับไว้โลกา

« ตอบ #1112 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 04:00:57 PM »

อ้าย เวิร์ด เป็นจังได๋น๊อ ไปตกปลาอยู่บางไทรม่วนบ่ครับ ปลาขึ้นหลายบ่ครับ

มื้อวานยามแลงไปบ่งหม่องซื่อๆ เห็นเขาเอาขึ้นมาหลายอยู่ ยามเว็นมีแต่ปลาตะโก่รง กลางคืนเขาหว่า สวายเข่าดี มีกุงนำห่วาซั้น ค่ำเสาร์สิฮอดหนี่หละสิไปลองเบิ่ง Grin Grin

คุณเวริ์ด   ชอบตกปลา   ลองมาตกปลาชะโดในบ่อแถวโรงพักผมบ่ละ

โตหนึ่งก็มีโลกว่า...เกือบสองโล   ตกได้อยู่แล้ว   อยากลองบ่ละ

ตกแล้วก็ต้มยำเอา  ปิ้งเอาแถว ๆ นี้และ   ถ้าว่างมาก็บอกเด้อ

รักกันไว้เถอะ  เราเกิดร่วมแดนไทย   จะเกิดภาคไหนๆ    ก็ไทยด้วยกัน      
เชื้อสายประเพณีไม่มีขีดคั่น        เกิดเป็นไทยนั้นปวงชนทุกคนคือไทย
หินเหล็กไฟ
ถึงตายไปก็ช่างมัน...ขอให้ชีวิตยังอยู่ก็พอ..
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #1113 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 04:09:33 PM »

คุณเวริ์ด ชอบตกปลา ลองมาตกปลาชะโดในบ่อแถวโรงพักผมบ่ละ

โตหนึ่งก็มีโลกว่า...เกือบสองโล ตกได้อยู่แล้ว อยากลองบ่ละ

ตกแล้วก็ต้มยำเอา ปิ้งเอาแถว ๆ นี้และ ถ้าว่างมาก็บอกเด้อ

ท่านสารวัตรป้อมทองซงคือสิมักตกปลาคือกันนอครับ เป็นหยังคือบ่ให่อาวเสกพาไปตกปลาโดอยู่แถวๆปลวกแดง  ได้ยินเลาเว่าให้ฟังว่าปลาโดอยู่พุ้นเขาตกมาถิ่มซือๆ โตละ 7-8 กิโลเขากะบ่กิน
หลายคักอี่หลี จนได้ตกถิ่มซือๆ เดี๋ยวปลายเดือนตุลาผมว่าสิไปปราบอยู่นี่

[img]http://i7.tinypic.com/333hiqw.jpg[/img
worth
Hero Member

คะแนน 474

« ตอบ #1114 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 04:11:23 PM »

คุณเวริ์ด   ชอบตกปลา   ลองมาตกปลาชะโดในบ่อแถวโรงพักผมบ่ละ

โตหนึ่งก็มีโลกว่า...เกือบสองโล   ตกได้อยู่แล้ว   อยากลองบ่ละ

ตกแล้วก็ต้มยำเอา  ปิ้งเอาแถว ๆ นี้และ   ถ้าว่างมาก็บอกเด้อ

ขอบคุณล่วงหน้าครับพี่สารวัตรป้อมทอง จะหาโอกาสไปเยี่ยมครับ ตกปลาไม่ถึงกับชอบมากครับ แต่ชอบบรรยากาศในการตกมากกว่า Grin Grin

ป้อมทอง พรานชุมไพร
ดับบาป ด้วยบุญปืน
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 780

นรชาติวางวาย สถิตย์ไว้ แต่ความดีประดับไว้โลกา

« ตอบ #1115 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 04:53:04 PM »

Grin ถ้าตุลาจะไปปลวกแดง....คุณ  โอเคแซด  บอกด้วยนะไปด้วย

ท่านเวริ์ด  ผมก็ชอบบรรยากาศ  ในการตกปลา คือท่านแหละ

รักกันไว้เถอะ  เราเกิดร่วมแดนไทย   จะเกิดภาคไหนๆ    ก็ไทยด้วยกัน      
เชื้อสายประเพณีไม่มีขีดคั่น        เกิดเป็นไทยนั้นปวงชนทุกคนคือไทย
น้าเสก คนเดิม
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #1116 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 04:57:10 PM »

วันนั้นกลับถึงบ้านดึกป่าวครับพี่ป้อมทอง

STeelShoTS
Mossy Oak Duck Blind
Hero Member

คะแนน 534

If you heard my shot. You were not the target.

« ตอบ #1117 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 08:37:08 PM »

Cheesy ขอบคุณใหย่เล็กที่แปลให่  Cheesy  เอ้า...ไหน ๆ กะมาแล่วแปต่อเด้อใหย๋ Grin

มื้อนั่นใหย่เป้าเผิ่นสิให่ข่อยยิง .223 ข่อยว่าเสียงมันดังโพด แตวามื้อนั่นปืนอันนี่ยิงสูนเปิดแม่นกว่าสูนก้อง  Grin 

เอ้าแปให่แนเด้อ  Grin ตั่งแตข่อยมาหยู่ในเว็บนี่กะลังเห็นใหย่เล็กมีไฟเขียว ๆ วา "ออนไลน์" ปกติเข่ามายามใด๋กะ "ออฟไลน์" เข่ามาตอบแล่วกะเปิดหนึ จั่งซีแหละเผิ่นเอิ้นวา "ฟันแล่วชิ่ง"  Grin

-วันนั้นคุณเป้าจะให้ผมยิง.223 ผมว่ามันเสียงดังเกินไป วันนั้นผมยิงศูนย์เปิดแม่นกว่าติดกล้อง
ใหญ่เล็กเลาไปหัดเป็นล่ามแต่มื้อเหิง.. Grin  บ่อต้องแปลให้ดอกครับ ข่อยพออ่านเข้าใจอยู่..  Grin

Grin ถ้าตุลาจะไปปลวกแดง....คุณ โอเคแซด บอกด้วยนะไปด้วย

ท่านเวริ์ด ผมก็ชอบบรรยากาศ ในการตกปลา คือท่านแหละ
ไปมื้อใดอย่าซุลืมซวนผมแด่เด้อครับ ตกปลาบ่อเป็นดอก กินต้มปลาเป็นอย่างเดียว  น้ำลายหก
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: สิงหาคม 28, 2006, 08:39:40 PM โดย mosino » บันทึกการเข้า

Natural resources is sufficient for human's need,but not for human's greed
ทิดเป้า
Hero Member

คะแนน -1181

« ตอบ #1118 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 08:49:15 PM »

Grin ถ้าตุลาจะไปปลวกแดง....คุณ โอเคแซด บอกด้วยนะไปด้วย

ท่านเวริ์ด ผมก็ชอบบรรยากาศ ในการตกปลา คือท่านแหละ
ไปมื้อใดอย่าซุลืมซวนผมแด่เด้อครับ ตกปลาบ่อเป็นดอก กินต้มปลาเป็นอย่างเดียว น้ำลายหก

อ้างถึง

Wink อย่ายาดพุงกับหัวข่อยเด้อ....มื่อไปยิงไรเฟิล วันที่ 26 ท่านเค.กะมาตั้ว...เห็นเพิ่นเว่าพื้นท่านเวิร์ดอยู๋ตั้ว.... Wink

Winkแปล....เว่าพื้น=การพูดถึง...วิจารณ์...พาดพิง...นินทา

worth
Hero Member

คะแนน 474

« ตอบ #1119 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 08:53:24 PM »

ไปมื้อใดอย่าซุลืมซวนผมแด่เด้อครับ ตกปลาบ่อเป็นดอก กินต้มปลาเป็นอย่างเดียว น้ำลายหก

อ้างถึง

เว้าแนวใด๋นอบาดที่เนี่ย หยากไปโฮมนำหยู่ครับ กำลังเตรียมความพร้อมหลายหย่างครับ Grin Grin
 Wink อย่ายาดพุงกับหัวข่อยเด้อ....มื่อไปยิงไรเฟิล วันที่ 26 ท่านเค.กะมาตั้ว...เห็นเพิ่นเว่าพื้นท่านเวิร์ดอยู๋ตั้ว.... Wink

Winkแปล....เว่าพื้น=การพูดถึง...วิจารณ์...พาดพิง...นินทา

หินเหล็กไฟ
ถึงตายไปก็ช่างมัน...ขอให้ชีวิตยังอยู่ก็พอ..
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #1120 เมื่อ: สิงหาคม 28, 2006, 09:08:26 PM »

อ้างถึง

okz เลยครับท่านสารวัตร พี่เป้า อาวแขก  อาวเวริด Grin Grin ปลาโดมันต้องฝานบางจิ้มจุ่มตั้วมันจั่งแซ่บ.....มื้อนั้นต้องรบกวนอาวเสกไปซื้อผักซื้อหมี่มาเตรียมไว้แล้ว Cheesy Cheesy(บ่ทันได้ตกกะคุยแล้วสงสัยสิได้กินดอกโสนกับปลาแดกบองหละคือ Grin Grin)

[img]http://i7.tinypic.com/333hiqw.jpg[/img
lek
Moderator
Hero Member

คะแนน 1594

การแบ่งปัน ทำให้เราและคนอื่นมีความสุข

« ตอบ #1121 เมื่อ: สิงหาคม 29, 2006, 12:24:41 AM »

ผมกะมักคือกันเด้     เฮ็ดแจ่วฮ้อนจิ๋มจุ่ม    กินฮ้อนๆมีแฮงหลาย

มีความสุขแบบที่เรามีก็พอhttp://www.gunsandgames.com/smf/index.php?board=29.0  (รวมพลคนอีสาน)
หินเหล็กไฟ
Moderator
Hero Member

คะแนน 1319

« ตอบ #1122 เมื่อ: สิงหาคม 29, 2006, 04:58:47 AM »

ผมกะมักคือกันเด้ เฮ็ดแจ่วฮ้อน...จุ่ม กินฮ้อนๆมีแฮงหลาย

โอ้ยแซ่บคักแหล่วอ้าย  มักกะไปนำกันสั่นตั้วเนาะ  ขับรถออกจากขอนแก่นคาวเดียวกะฮอดศรีเกดแล้วเฮาจั่งพากันลัดออกภาคตาเวนออกใกล้ๆนึงดอก Grin Grin

น้าเสก คนเดิม
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #1123 เมื่อ: สิงหาคม 29, 2006, 08:11:53 AM »

ผักบ่อึดบ่อยากดอกใหย่เอ้ย แถวนี่บ่คือบ้านเฮา ดินฟ้าอากาศมันสมบูรณ์   ผิดแตวาคนอุปนิสัยใจคอ บ่คออิสานบ้านเฮาซั่นแหละ

lek
Moderator
Hero Member

คะแนน 1594

« ตอบ #1124 เมื่อ: สิงหาคม 29, 2006, 08:48:11 AM »

ผักบ่อึดบ่อยากดอกใหย่เอ้ย แถวนี่บ่คือบ้านเฮา ดินฟ้าอากาศมันสมบูรณ์ ผิดแตวาคนอุปนิสัยใจคอ บ่คออิสานบ้านเฮาซั่นแหละ

ผักกะพอกินได้แตผมมักเนื้อหนังมังสาหลายกัว      เขาเอิ้นวามังสสุรัต      บ่แมน    มังสวิรัต

หน้า: 1 ... 72 73 74 [75] 76 77 78 ... 882
  พิมพ์