เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 29, 2024, 10:36:53 PM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: อวป. มีจำหน่ายที่ สนามยิงปืนราชนาวี/สนามยิงปืนบางบัวทอง/สนามยิงปืนศรภ./
/สนามยิงปืนทอ./
สิงห์ทองไฟร์อาร์ม

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 107 108 109 [110] 111 112 113 ... 502
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: มรดกอีสาน... ผญ๋า+นิทานก้อม  (อ่าน 711077 ครั้ง)
ANDAMAN_101
คนอีสานล้าน% โตจริงบ่อิงแอบ แต่แอบอิงสาวๆ
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #1635 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 08:33:23 AM »

อยากฮอดเวียดนามเด้ หลงรัก

สิบ่ต่างจากไปฮอดมาเลย์ฯ ตั้วเนาะอาว์วุฒิ   สาวเวียดนามขับรถเครื่องออกจากบ้านเห็นแต่ตาบ่เห็นหน่า ปานสาวแขกตะวันออกกลาง    จนว่ามีคนตั้งคำถามโจ๊กกันว่า......เวียดนามนับถือศาสนาอะไร .....

ปืนไม่ใช่หมามันไม่รู้จักเจ้าของ อยู่ในมือใครคนนั้นเป็นเจ้าของ เราเป็นเจ้าของเมื่อปืนอยู่ติดตัวเรา

เฮ็ดจังใด๋น้อสิเห็นน้ำท่วมโลก
น้าเสก คนเดิม
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #1636 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 11:04:22 AM »

หล่าเอ๊ย
เหลียวเบิ่งก้ำตีนฟ้า ตะเวนส่องยังพอเห็น
+
นกกะเต็นตอดปา  มันยังพออาศัยก้ำ
+
อยากสิขอตาเว็นเกื้อ  เอาแสงฟ้าพอฮิบฮี่
+
ส่องทางนางเมือทางพี้  หานางเจ้าให้ต่าวคืน  เด้นาง บู่

เผิ่นไปหาขุดทองที่เมืองหลวง...สงกานต์คือสิต่าวมาอยู่ดอก....อ้ายเอ้ย

สหายแป๋ง คนดง
ถึงตัวเจ้าจะจากไปแต่ชื่อและความดีของเจ้าจะอยู่ในใจพี่เสมอ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

ป่าสร้างคนแต่คนกลับสร้างป่า ด้วยลมปาก

« ตอบ #1637 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 11:14:58 AM »

หล่าเอ๊ย
เหลียวเบิ่งก้ำตีนฟ้า ตะเวนส่องยังพอเห็น
+
นกกะเต็นตอดปา  มันยังพออาศัยก้ำ
+
อยากสิขอตาเว็นเกื้อ  เอาแสงฟ้าพอฮิบฮี่
+
ส่องทางนางเมือทางพี้  หานางเจ้าให้ต่าวคืน  เด้นาง บู่

เผิ่นไปหาขุดทองที่เมืองหลวง...สงกานต์คือสิต่าวมาอยู่ดอก....อ้ายเอ้ย
        ฮ่วย...ฟังๆเว้ามีแต่ของฮ้างมาจากทางหนองคาย-บุรีรัมย์  ตั้วซั่นมาหาหยู่หากินในกุงเทบ
สมพอเว้าไทยบ่ซัด

รักชาติ  ศาสน์  กษัตริย์ 
ยืนหยัดในความเป็นไทย

เกิดเป็นเซื้อซาดแฮ้ง  อย่าเหม็นสาบกุยกัน.......
  ข้าราษฎรประจำไทยควรคำนึง
http://www.youtube.com/watch?v=gM1D0xIwLVo
ต้นคระกูลไทย
http://www.youtube.com/watch?v=
yakoolalone
Full Member

คะแนน 37

« ตอบ #1638 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 11:23:47 AM »

สวัสดียามเพล ครับ         ฮ้อนคักเด้อยากอาบน้ำ กินน้ำขวดเขียวเย็นๆคือสิมีแฮงจังหน่อย เนาะครับใหย่ น้ำลายหก

ลูกผู้ชายหำแขวนก้น
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #1639 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 11:25:27 AM »

ฮ้างจั่งใด๋ใหย่เถ่า ของดีมีราคาตั่วครับ ไซ้มาหลายปีกะมีราคาคือเก่า
แต่งงานครั้งแรก.....สินสอดห้าหมื่น  ทองสองบาท
แต่งงานเทียสอง....สินสอดหนึ่งแสน ทองสิบบาท
แต่งงานเทียสาม...สินสอดสองล้าน ทองห้าสิบบาท.....ได่ผัว ตปท.จ้อย เยี่ยม
-
-
-
บ่คือเจ่าดอก...เสียหลักเทียเดียว กลายเป็นเพลย์บอยได่จั่งใด๋...แมนบ่อยากเว่า Grin ระวังเด้อ สิคือผมว่า..แต่งอีกเทีย เสียสินสอดเพิ่มขึ้นแน่นอน...พะนะ Grin

ถึงตัวเจ้าจะจากไปแต่ชื่อและความดีของเจ้าจะอยู่ในใจพี่เสมอ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

ป่าสร้างคนแต่คนกลับสร้างป่า ด้วยลมปาก

« ตอบ #1640 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 11:42:51 AM »

สวัสดียามเพล ครับ         ฮ้อนคักเด้อยากอาบน้ำ กินน้ำขวดเขียวเย็นๆคือสิมีแฮงจังหน่อย เนาะครับใหย่ น้ำลายหก
    ฟ่าวมาแหม...............เว้าหยังไห่อยากแล้วบ่มาจักเทื่อ ยิ้มีเลศนัย
ฮ้างจั่งใด๋ใหย่เถ่า ของดีมีราคาตั่วครับ ไซ้มาหลายปีกะมีราคาคือเก่า
แต่งงานครั้งแรก.....สินสอดห้าหมื่น  ทองสองบาท
แต่งงานเทียสอง....สินสอดหนึ่งแสน ทองสิบบาท
แต่งงานเทียสาม...สินสอดสองล้าน ทองห้าสิบบาท.....ได่ผัว ตปท.จ้อย เยี่ยม
-
-
-
บ่คือเจ่าดอก...เสียหลักเทียเดียว กลายเป็นเพลย์บอยได่จั่งใด๋...แมนบ่อยากเว่า Grin ระวังเด้อ สิคือผมว่า..แต่งอีกเทีย เสียสินสอดเพิ่มขึ้นแน่นอน...พะนะ Grin
   บ่ได่เสียหลักเดะล่ะท้าว  ดีใจอีกตั้วไห่มันหนีๆจั่งสิบ่ได่ผลาญมรดกล้อยล้านเฮา  ไห่แต่งไหม่บ่แต่งดอกหาหยู่หากินแบบเลื่อยๆดีกั่ว
ไผมักหือมักไผกะปักหมุดไว่คือกะทู้เอา  ไผบ่มักเฮากะถิ่มหาไหม่ไปเลื่อย.....ซำบาย
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: มกราคม 28, 2009, 11:46:00 AM โดย สหายแป๋ง » บันทึกการเข้า

เกิดเป็นเซื้อซาดแฮ้ง  อย่าเหม็นสาบกุยกัน.......
http://www.youtube.com/watch?v=gM1D0xIwLVo
http://www.youtube.com/watch?v=
yakoolalone
Full Member

คะแนน 37

« ตอบ #1641 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 11:49:14 AM »

ยิ้มีเลศนัย  เก็บหมาก อยู่ จ้า   กับเสียงเมียพ้อม     

มื่อวานลืมเงินไว้ในเสื่อ จังได่ค้นกระเป๋าเฉย  ตกใจ อุ้ยโชคดีจังเจอเงิน  ใครก็ไม่รู้ พะนะ    หัวเราะร่าน้ำตาริน

หาป่อง ออกไวปานหยัง   ขำก๊าก   ใครยุเขาบ่พ้อม่องคักกว่านั่น                 ตกใจหน้าซีด                     

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #1642 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 11:58:46 AM »

เว่าเรื่องเซี่ยงเงิน....

ผมเซี่ยงเงินไว่ในกล่องฟิวส์ในรถตั่วครับ เคยเซี่ยงไว่ใต้พรมกะหาเจอ ใต้เบาะกะหาเจอ เคยฮอดเซี่ยงไว้ในกล่องพระ....กะหยังหาเจอ......กะเลยเซี่ยงไว้ในกล่องฟิวส์ เปิดบ่เป็นย้านไฟรถช็อต...สะดวกโยธิน..พะนะ
ผมบ่เซี่ยงแต่เงินเด้อ...ซิมลับเฉพาะกะเซี่ยงคือกัน

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

« ตอบ #1643 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 12:04:47 PM »

เว่าเรื่องเซี่ยงเงิน....

ผมเซี่ยงเงินไว่ในกล่องฟิวส์ในรถตั่วครับ เคยเซี่ยงไว่ใต้พรมกะหาเจอ ใต้เบาะกะหาเจอ เคยฮอดเซี่ยงไว้ในกล่องพระ....กะหยังหาเจอ......กะเลยเซี่ยงไว้ในกล่องฟิวส์ เปิดบ่เป็นย้านไฟรถช็อต...สะดวกโยธิน..พะนะ
ผมบ่เซี่ยงแต่เงินเด้อ...ซิมลับเฉพาะกะเซี่ยงคือกัน
    เฮ็ดเอาโลดควมสามาดสะเพาะโต

yakoolalone
Full Member

คะแนน 37

« ตอบ #1644 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 01:23:42 PM »

หลงรัก เยี่ยมแหล่ม    ยิ้มีเลศนัย ขอยืมไปใซ้แนเด้อคับพี่เสก สุดหล่อลากดิน

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

« ตอบ #1645 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 01:25:32 PM »

หลงรัก เยี่ยมแหล่ม    ยิ้มีเลศนัย ขอยืมไปใซ้แนเด้อคับพี่เสก สุดหล่อลากดิน
  หมอเสกสิเอาไสมาไห่ยืม  เสี่ยงเมียทีละ 50 บ่เกิน 200 พอได่พาสาวพานิดไปกินเค่าปุ้น

yakoolalone
Full Member

คะแนน 37

« ตอบ #1646 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 01:36:49 PM »

น้ำลายหก  เค่าท่าครับเลี้ยงสาวพานิดด้วยเค่าปุ่น   บ่แพงๆ    บ่คืออยู่นำมุนี้   เปียงเปนตาหน่าย   แต่กะยอม  ยิ้มีเลศนัย

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #1647 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 01:42:57 PM »

ได้ครับ แต่ระวังเด้อ งัดออกงัดเข่าดุ ดุ ไฟมันสิช็อดดดดดด...

หมอเสกสิเอาไสมาไห่ยืม  เสี่ยงเมียทีละ 50 บ่เกิน 200 พอได่พาสาวพานิดไปกินเค่าปุ้น

คบกับเด็กน้อยผู่มีนิสัยประหยัดกะดีอย่างหนึ่งล่ะ ใหย่เถ่า ให่เงินเทียละห้าร้อย เผิ่นเม้มไว้อย่างดีค่อย ๆ ไซ้
ยามผมบ่มีกะไถเผิ่นคือกัน

yakoolalone
Full Member

คะแนน 37

« ตอบ #1648 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 01:45:11 PM »

ยิ้มีเลศนัย  สหกร น้อยตี้ครับ   อันอยู่เฮียน  ธนาคาร   ฝากได่แต่ถอนบ่ได่

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #1649 เมื่อ: มกราคม 28, 2009, 01:49:51 PM »

ครับ คนท้องถิ่นจั่งผมถือคติประจำใจอย่างหนึ่งครับ "คบกับสหกรณ์ดีกว่าคบกับธนาคาร"   เนื่องจากสหกรณ์มันบ่เช็คเครดิตบูโรคือธนาคาร...

หน้า: 1 ... 107 108 109 [110] 111 112 113 ... 502
  พิมพ์