เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
ตุลาคม 02, 2024, 12:42:36 AM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: อวป. มีจำหน่ายที่ สนามยิงปืนราชนาวี/สนามยิงปืนบางบัวทอง/สนามยิงปืนศรภ./
/สนามยิงปืนทอ./
สิงห์ทองไฟร์อาร์ม

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 321 322 323 [324] 325 326 327 ... 502
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: มรดกอีสาน... ผญ๋า+นิทานก้อม  (อ่าน 712689 ครั้ง)
น้องสาวหล่า
Hero Member

คะแนน 546

« ตอบ #4845 เมื่อ: เมษายน 28, 2010, 10:50:07 AM »

ฮา......

มองโลกให้เป็นกลาง  แล้วทุกอย่างจะดีเอง
น้าเสก คนเดิม
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #4846 เมื่อ: เมษายน 28, 2010, 11:24:43 AM »

หล่านางเอย...

อ้ายนี่เปรียบดั่งนกกระเจ่าน้อย งอยคอนหัวใจเปลี่ยว
ยามขี่ยามเยี่ยวกะยาก...เทียวย้านตั้งแต่ผี...นี่แหล๋วนางเอย

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #4847 เมื่อ: เมษายน 28, 2010, 03:22:17 PM »

โอ้ยนอ...

อ้ายก็คองหาน้องสุดชั่วแม่น้ำของ อ้ายก็คองหาน้องสุดคลองแม่น้ำใหญ่
จักแหม่นใหลไปค้างกอไค้อยู่ไส   ย้านแต่ตั๋วอ้ายให้นำชู้เผิ่นไกลหนี
ย้านแต่อ้ายไห้ไปป๋าสาหวั่งหวั่ง   ตั๋วให้นั่งถ้าน้องคองแล้วเป่าดาย
ล่ะความมักหลายความอายน้อย  ความสิตายบ่ฮู้เมื่อ เหลือแต่ความปากเว้า มันเอ้าเข้าใส่หู..... นี่แหล๋ว

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4848 เมื่อ: เมษายน 28, 2010, 03:25:43 PM »

โอ้ยนอ...นางเอย

ใจอ้ายนี้คือหมากปิ่นเวียนหมุน   บุญพี่ชายมันน้อยบ่หวังคอยสิได้ฮ่วม
บุญหากเคยได้สร้าง เก็บดอกไม้ฮ่วมกอ เก็บดอกยอฮ่วมต้น ไปบูชาคนละบ่อน
ตกมาตอนชาตินี้......จั่งบ่พ่อพบเจอ....กันนี่แหล๋วนางเอย หัวเราะร่าน้ำตาริน

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4849 เมื่อ: เมษายน 28, 2010, 03:30:30 PM »

โอ้น้อ...นางเอย

เห็นแต่ฝนตกฮำฮ้อน...ดินแล้งกะซื่นใจ...
เห็นแต่ไฟสุมท่ง...มอดลงกะคราวนี่
แต่ว่าใจคนนี่...ฝนฮำกะบ่สร่วง...นี่แหล๋วนางเอย
ย้อนว่าคึดฮอดเจ่า..กินเข่ากะบ่ลง...ซั่นแหล๋ว Grin

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #4850 เมื่อ: เมษายน 28, 2010, 04:24:44 PM »

โอนออ้ายเอ้ย.............

ให้อ้ายมาลองกินส้มหมากขามโคงยาซื่น เบิ่งเด้อ
                                    ลางเทื่อแปะแล้วจี้นตาขุ่นสิแจ่มใส............เด้อ้าย

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4851 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 08:39:27 AM »

โอน้อ..นางเอย

แมนว่าแปะแล้วจื้น กะคือสิบ่ใสแถมขุ่น
แมนว่าแปะแล้วขึ้น กะคือสิบ่ใหย่ไปหน่า
ย้อนว่าใจบ่สู้..ฝืนไปกะแฮ่งเหี่ยว
มันบ่มีสิฟื้น...ย้อนใจอ้าย...มันเหี่ยวแห้ง..นี่แหล๋วนางเอย หัวเราะร่าน้ำตาริน

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4852 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 09:01:38 AM »

โอน้อ...พี่น้องเอย

ตกมาคู่มื้อนี้..เมืองบ้านคือวายวุ่น
เป็นย้อนอากาศฮ้อน...ฝนฟ้าบ่เป็นใจ
ขอความฮุ่มเย็นจากฟ้า..ดลใจให่คนเปลี่ยน
มีความสามัคคีล้น...ขอฟ้าฝนให่เป็นใจ...แนท่อนพี่น้อง

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #4853 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 11:56:26 AM »

มื้อนี่เานิทานก้อมมาฝากครับ...........

ราคาเจ้าสาว
                          มีคู่บ่าวสาวคู่หนึ่ง จะมาแต่งงานที่โบสถ์แห่งหนึ่ง โดยมีบาทหลวงเป็นผู้ทำพีธี  เมื่อทำพีธีเสร็จแล้ว เจ้าบ่าวก็ได้ถามกับบาทหลวงว่าค่าใช้จ่ายในงานนี้ทั้งหมดเท่าไร
                         ส่วนบาทหลวงก็ตอบกลับมาว่า "แล้วแต่ความงามของเจ้าสาว" ถ้าสวยมากก็ให้มาก  ถ้าสวยน้อยก็ให้น้อย
                        เจ้าบ่าวก็ได้ยืนล้วงกระเป๋าอยู่พักหนึ่ง แล้วหยิบเหรียญ 5 ขึ้นมาให้กับบาทหลวง  บาทหกลวงจึงได้ถามว่า "ทำไมคุณถึงได้ดูถูกความ  งามของเจ้าสาวคุณอย่างนี้ แล้วบาทหลวงก็ได้เปิดผ้าคลุมหน้าเจ้าสาวดู พอบาทหลวงได้ยลโฉมเจ้าสาวแล้ว บาทหลวงก็ทอนเงินให้กับเจ้าบ่าว 3 บาท.............

ฮา............

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4854 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 01:09:56 PM »

นิทานเมียงแปะรายวัน...เสนอเรื่อง...กวนตรีน... Grin

ทิดหม่อง...บ่าวโสดแห่งเมียงแปะ.....พาสาวเจ้าไปกินเข่าเดินห้าง....ขณะพากันเดินเที่ยวทิดหม่องเหลือบไปเห็นไอศครีม..ร้านดัง..จึงเปรยกับสาวเจ้าว่า...

หม่อง "ที่รัก....ดูไอศครีมร้านนี้สิ....น่าทานจังเลย"....
สาวเจ้าได้ยินเข่ากะเลยตอบว่า..."อ้อ...บ้านพี่หม่องเอาหน้าทานเหรอจ๊ะ...บ้านหนูเค้าเอาปากทานจร้า" ขำก๊าก ขำก๊าก

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4855 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 01:22:13 PM »

อีกเรื่อง..."ผู้ชายที่ไม่ดื่มเหล้า"

ทิดหม่อง...ผู่บ่าวแสบแห่งเมียงแปะ...คืนนั้นแกเมาเดินไม่ตรงทางออกมาจากผับ...แห่งหนึ่ง...ขณะที่เดินไปที่รถ..มีขอทานคนหนึ่งเดินมาหยุดอยู่ใกล้ ๆ แล้วพูดว่า...

ขอทาน "พี่ครับ...ผมขอตังค์ไปทานข้าว 20 บาทครับ"   ทิดหม่องได้ยินเข้าเลยถามว่า
หม่อง "ไม่ใช่พี่ให้แล้ว...แกจะเอาตังค์ไปกินเหล้านะ"

ขอทานได้ยินครับ เลยพูดว่า "ไม่หรอกครับพี่...ผมไม่ดื่มเหล้า...ไม่สูบบุหรี่..ไม่เที่ยวเตร่ครับ"

ทิดหม่องได้ยินเข้า...จึงจ้องหน้าขอทาน...แล้วพูดว่า  "เอาอย่างนี้ก็แล้วกัน..พี่ให้น้อง 200 เลย..แต่มีข้อแม้ว่า..น้องต้องไปบ้านกับพี่"

ขอทาน "ไปทำไมล่ะครับพี่"

หม่อง "ก็พี่จะพาไอ้คนที่มันไม่กินเหล้า...ไม่สูบบุหรี่..ไม่เที่ยวเตร่....ไปให้เมียพี่ดูนะสิ....ว่าสภาพมันเป็นอย่างไร" ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

« ตอบ #4856 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 01:44:17 PM »

ผมเพิ่มอีกเรื่องนึง......

"เสียสละที่นั่งให้หญิง"

ลูกชาย: แม่ครับ ตอนที่อยู่กับพ่อบนรถเมล์เมื่อเช้านี้  พ่อบอกให้ผมสละที่นั่งให้ผู้หญิงสาวคนหนึ่งครับ
                 แม่: ดีจ้ะลูก ลูกทำสิ่งที่ถูกต้องแล้ว
           ลูกชาย: แต่แม่ครับ ผมนั่งอยู่บนตักพ่อนะ............ฮา

เขาเรียกว่ามีแผน.....

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4857 เมื่อ: พฤษภาคม 02, 2010, 02:45:16 PM »

วันหยุด...เงียบเหงาขนาด..

ว่างมื้อใด๋น้อเถ่าสมศักดิ์...สิซวนหมู่มาเล่นนำ....จักสองสามมื้อ  กำหนดโปรแกรมมาเด้อ

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

« ตอบ #4858 เมื่อ: พฤษภาคม 02, 2010, 04:11:38 PM »

เดือนนี้ผมบ่ได้กลับครับ....เดือนหน้าถ้ามีกำหนดการแนวได๋เดี๋ยวผมสิส่งข่าวครับ....

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

« ตอบ #4859 เมื่อ: พฤษภาคม 03, 2010, 12:41:40 PM »

เดือนนี้ผมบ่ได้กลับครับ....เดือนหน้าถ้ามีกำหนดการแนวได๋เดี๋ยวผมสิส่งข่าวครับ....

สิมาปากเซ...พี่เด๊ะนี่.....

หน้า: 1 ... 321 322 323 [324] 325 326 327 ... 502
  พิมพ์