เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 29, 2024, 10:25:33 PM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: เวบบอร์ดอวป.ยินดีต้อนรับสุภาพชนทุกท่าน กรุณาใช้คำสุภาพด้วยครับ

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 390 391 392 [393] 394 395 396 ... 502
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: มรดกอีสาน... ผญ๋า+นิทานก้อม  (อ่าน 711016 ครั้ง)
@ดีนะ@
Sr. Member

คะแนน 56

« ตอบ #5880 เมื่อ: ธันวาคม 17, 2010, 08:31:26 AM »

สร้างเฮียนไว้กะบ่อยู่ เพิ่นไปอยู่ต๊ะเฮียนกิ๊กวะติ๊  หึยส์    แบร่

รักเสมอ...ถ้าไม่เจอคนใหม่
บ่าวสกลคนโก้
ชาว อวป.
Full Member

คะแนน 54

ชีวิตเลือกเกิดไม่ได้

« ตอบ #5881 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 01:00:14 AM »

เเวะมาเยี่ยมชมความเป็นอารยธรรมของชนอีสาน

ยังมีผญามาต้อน บอกกล่าวพี่น้องด้วยนะครับ

พี่น้องเอ้ย อันว่าความจริงเเล้วบ่มีเกรงกลัวต่อ ดอกนา

ไผสิหยันสิหย่อบ่มีย้านดอกต่อไผ

ใจประสงค์สร้างสางทางให้มันฮุ่ง

ใจประสงค์ก่อตั้งหวังสร้างให้ฮุ่งเฮือง

ขอเป็นกำลังใจให้เจ้าผู้มาใหม่ให้อยู่สุข

ขออย่ามีความทุกข์สิ่งใดได้มาต้อง

ให้เจ้าคองแปลงสร้างเอาดีเข้ามาใส่

ให้คิดหนักคิดเเหน่นเเสนตั้งให้ค่อยทำ

นักศึกษายังอยู่ยั้งคอยส่งกำลังใจ

ให้ครูบาอาจารย์สู่วันบ่มีเว้น

คอยถ้าเข็นคอยถ้าสร้างนักศึกษาให้เฮืองฮุ่ง

ให้มันสมเเท้เเท้ ครูนั้นได้สั่งสอน

ขอเป็นกำลังให้นะครับ....อิอิอิอิ

"เพิ่มค่าตัวเราด้วยวัตถุ นานวันก็สิ้นค่า...
แต่เพิ่มค่าตัวเราด้วยความดี จะไม่มีวันสิ้นค่าในใจคน..."
น้าเสก คนเดิม
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #5882 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 09:21:20 AM »

ม่วนหลาย....

พี่น้องเอย....

เมืองอีสานเฮานี้ มีดีกะหลายอย่าง
วัฒนธรรมเจิดรุ้ง..บ่เป็นด้อยต่อไผ
แนมเบิ่งนาเบิ่งไฮ่ ล้วนแฝงวัฒนธรรม
ประเพณีดีงาม มีลูกหลานสืบทอด

ให้มาฮ่วมแฮงสร้าง..งานศิลป์ของปู่ย่า
เผิ่นเฮ็ดมาก่อนพู้น..หลานลูกซ้อยสืบสาน
ฮีตสิบสองคองสิบสี่ มีไว้กล่าวสอนคน
อีสานฮู่งจ่น ๆ แนมเบิ่งมีแต่ดี.....มาฮ่วมกันเด้อ..พี่น้อง ไหว้

JUNGLE
ดีชั่วอยู่ที่ตัวทำ สูงต่ำอยู่ที่ทำตัว
Hero Member

คะแนน 1204

การต่อสู้คือชัยชนะ

« ตอบ #5883 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 10:02:23 AM »

สร้างเฮียนไว้กะบ่อยู่ เพิ่นไปอยู่ต๊ะเฮียนกิ๊กวะติ๊  หึยส์    แบร่

ฮุ้ได้จั่งใด๋...

...น่องหล่า... สินอนห่องใด๋... กะจองไว้เด้อ... สมทบทุนมานำกะดี... คิก คิก คิก คิก คิก คิก

สหายแป๋ง คนดง
ถึงตัวเจ้าจะจากไปแต่ชื่อและความดีของเจ้าจะอยู่ในใจพี่เสมอ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

ป่าสร้างคนแต่คนกลับสร้างป่า ด้วยลมปาก

« ตอบ #5884 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 10:12:56 AM »

เอาแป้นปีกมาแอ้มเฮือนบ่ย่านมันพาบินหนีบ้อครูต้น  โตบ้านห่างจากถนนจักเมตรเบิ่งในฮูปคือจ้อแท่  น่าสิซื้อทางหลังต่อไปอีกจัก 10 เมตร เยี่ยม

รักชาติ  ศาสน์  กษัตริย์ 
ยืนหยัดในความเป็นไทย

เกิดเป็นเซื้อซาดแฮ้ง  อย่าเหม็นสาบกุยกัน.......
  ข้าราษฎรประจำไทยควรคำนึง
http://www.youtube.com/watch?v=gM1D0xIwLVo
ต้นคระกูลไทย
http://www.youtube.com/watch?v=
JUNGLE
ดีชั่วอยู่ที่ตัวทำ สูงต่ำอยู่ที่ทำตัว
Hero Member

คะแนน 1204

« ตอบ #5885 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 11:40:29 AM »

เอาแป้นปีกมาแอ้มเฮือนบ่ย่านมันพาบินหนีบ้อครูต้น  โตบ้านห่างจากถนนจักเมตรเบิ่งในฮูปคือจ้อแท่  น่าสิซื้อทางหลังต่อไปอีกจัก 10 เมตร เยี่ยม

แป้นปีกส่ำนี่พาผมบินบ่ขึ้นดอกครับ... Grin Grin Grin ด้านหน้าห่างรั้วเมตรเดียวครับ... ด้านหลังกะชนหลังคาพอดี... ที่ได้ฟรี... ปรับเปลี่ยนยากครับ... แต่เหลือด้านข้างพอเฮ็ดสนามวอลเลย์บอลได้อีกหนึ่งสนาม... Grin Grin Grin แต่ผมสิเฮ็ดสนามยิงธนูแทน... คิก คิก คิก คิก คิก คิก

...บ่ฮู้สิมีเงินเฮ็ดสีบ่ดอกครับ... ย่านได้ขายปืนอยู่เนี่ย... หลังปีใหม่คือสิได้ทางสี...

...ขอยืมลูกเลื่อนซ้ายมาจำซำพางเงินกู้ออกได้บ่ครับ... Grin Grin Grin

ไหว้

ถึงตัวเจ้าจะจากไปแต่ชื่อและความดีของเจ้าจะอยู่ในใจพี่เสมอ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

ป่าสร้างคนแต่คนกลับสร้างป่า ด้วยลมปาก

« ตอบ #5886 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 11:44:39 AM »

หาคนมาซื้อเด้อแสนสองสิให้เปอร์เซ็นต์ดอก................ Grin

เกิดเป็นเซื้อซาดแฮ้ง  อย่าเหม็นสาบกุยกัน.......
http://www.youtube.com/watch?v=gM1D0xIwLVo
http://www.youtube.com/watch?v=
JUNGLE
Hero Member

คะแนน 1204

« ตอบ #5887 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 11:54:52 AM »

หาคนมาซื้อเด้อแสนสองสิให้เปอร์เซ็นต์ดอก................ Grin

กะยังวายืมเนาะครับ... ยิ้มีเลศนัย ยิ้มีเลศนัย ยิ้มีเลศนัย

ไหว้

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

« ตอบ #5888 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 12:16:42 PM »

หย่างมาเอาให้แล้วๆสา หย่างเด้อห้ามขับ-ขี่-นั่งรถมา ยิ้มีเลศนัย

@ดีนะ@
Sr. Member

คะแนน 56

« ตอบ #5889 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 01:12:03 PM »

มีห้องใต้ดินบ่ค่ะ

รักเสมอ...ถ้าไม่เจอคนใหม่
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #5890 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 04:01:17 PM »

แป้นปีกส่ำนี่พาผมบินบ่ขึ้นดอกครับ... Grin Grin Grin ด้านหน้าห่างรั้วเมตรเดียวครับ... ด้านหลังกะชนหลังคาพอดี... ที่ได้ฟรี... ปรับเปลี่ยนยากครับ... แต่เหลือด้านข้างพอเฮ็ดสนามวอลเลย์บอลได้อีกหนึ่งสนาม... Grin Grin Grin แต่ผมสิเฮ็ดสนามยิงธนูแทน... คิก คิก คิก คิก คิก คิก

...บ่ฮู้สิมีเงินเฮ็ดสีบ่ดอกครับ... ย่านได้ขายปืนอยู่เนี่ย... หลังปีใหม่คือสิได้ทางสี...

...ขอยืมลูกเลื่อนซ้ายมาจำซำพางเงินกู้ออกได้บ่ครับ... Grin Grin Grin

ไหว้

เฮือนหลังอยู่ทุกมื้อนี่กะบ่ค่อยได้อยู่...ครูต้นสิเฮ็ดเฮือนใหม่อีกแล้ว.......เฮ้อ...(สุขของคนมีตังค์)

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
JUNGLE
Hero Member

คะแนน 1204

« ตอบ #5891 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 08:55:18 PM »

มีห้องใต้ดินบ่ค่ะ

บ่มีจ้า... แต่อาจสิมีห้องใต้หลังคา... ห้องใต้ดินคันน้องหมีอยากได้... อ้ายกะสิขุดฮูให้... ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก

เฮือนหลังอยู่ทุกมื้อนี่กะบ่ค่อยได้อยู่...ครูต้นสิเฮ็ดเฮือนใหม่อีกแล้ว.......เฮ้อ...(สุขของคนมีตังค์)

บ่ค่อยมีเงินดอกครับ... ที่เห็นๆ เป็นหนี้มาเหมิดซุบาท... กะฟ่าวเฮ็ดให่มันแล่วๆ ครับ... หลังที่อยู่กับแม่กะเบิ่งแล่วน้องคือสิอยู่... แม่เลยให้ที่ดินที่ซื้อไว้... แล่วให้หาเงินปลูกเอง...

...ตอนแรกกะว่าคือสิเหมิดจักหก-เจ็ดแสน... เงินอั่นเอากระดูกไปเข้าไฟแนนซ์คือสิเหลือ... พอได้รถให้เมียจักคัน... ได้ปืนให้เจ้าของจักกระบอก... ได้ธนูให้ลูกจักชุด... ไปๆ มาๆ เกินงบฯ มาเป็นล้านแล้ว... กะยังบ่แล้ว...

...ว่าสิให้เหลือเงินไปเอาปืน... ไปๆ มาๆ ซงสิได้ขายปืนมาเฮ็ดเฮือน... ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 2284

« ตอบ #5892 เมื่อ: ธันวาคม 20, 2010, 10:57:15 PM »

ผู่มีถ่อมตน  ผู่จนอวดโอ้  ปีใหม่สิฮอดขอให้ผมรวยๆเด้อครับครูต้น ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #5893 เมื่อ: ธันวาคม 21, 2010, 09:16:36 AM »

มาเว้าผญาจักหน่อยก่อน....

เชื้อชาติช้างหางยาวสนุกแกว่ง  เชื้อไก่กุ้มหางสั้นแกว่งบ่คือ.....

(self status)

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
น้าเสก คนเดิม
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 712

รับแขก...แจกเหล้า...เฝ้าสำนักงาน

« ตอบ #5894 เมื่อ: ธันวาคม 21, 2010, 09:55:57 AM »

เอามั่ง...

พี่น้องเอย....เซื้อซาติแฮ้งบ่เหม็นสาปกุยกัน....เปียบคือความสัมพันธ์คนเฮาให้หมั่นแก่น... ไหว้

หน้า: 1 ... 390 391 392 [393] 394 395 396 ... 502
  พิมพ์