เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 24, 2024, 08:28:21 PM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: อวป. มีจำหน่ายที่ สนามยิงปืนราชนาวี/สนามยิงปืนบางบัวทอง/สนามยิงปืนศรภ./
/สนามยิงปืนทอ./
สิงห์ทองไฟร์อาร์ม

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 429
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: มีใผ๋ หุมแอ่วป่าผ่อง.... แอ่วป่า เชิง อนุรักษ์ เน้อ  (อ่าน 624143 ครั้ง)
บะป้าว เลิงปอย
Hero Member

คะแนน 258

อะละ อะละ ฮ้อนหย่ะ ฮ้อนหย่ะ

« ตอบ #105 เมื่อ: พฤศจิกายน 08, 2008, 10:12:14 PM »

งูหน้อย  กระดูกท่าจะผ่อย ดีเนาะ  แบร่

เยียะจะได

ก้อใจ๋มันฮัก
ทิดเป้า
Hero Member

คะแนน -1181

« ตอบ #106 เมื่อ: พฤศจิกายน 08, 2008, 10:21:25 PM »

ไหว้สวัสดียามดึกครับ พี่น้องชาวเหนือ

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #107 เมื่อ: พฤศจิกายน 09, 2008, 02:13:54 PM »

ไหว้สวัสดียามดึกครับ พี่น้องชาวเหนือ

สวัสดีครับ  มาเดิกดื่น เกิ่งคืน สงสัยไปแอ่วป่า มาแม่นก่อครับ  ป่าคอนกรีต อิอิ

เยียะจะได

SIN_JUNG
ชาว อวป.
Full Member

คะแนน 35

« ตอบ #108 เมื่อ: พฤศจิกายน 10, 2008, 12:28:56 PM »

เหมาะครับ แนะนำถ้าเข้าป่าลุยขี้เปอะ เอาบังโกนหน้าออกเหียเน้อครับ เดวมันมีหยังมาขำ จะปักขวิดปุ๊งไปตางหน้านาครับ  คิก คิก

ขอบคุณอ้ายสะหล่านั๊กๆครับตี่แนะนำ.. ไหว้  กำเดียวลองผ่อก่อนครับถ้าขี้เปอะนักท่าจะได้ถอดหยั่งตี้ว่าแต้ครับ..

แต่งได้แล่มครับ  ผมเกยใจ๊ เทน่า ได้มาวันแรก ขึ้นดอยต๋อนตี๋สี่ ขำหลิ่ง จิ้ง ประมาณ สี่สิบองศา ดับ พอสตาร์ได้ ปล่อยครัช ยกหน้า ต๋งโห๋ง  Grin

เครื่องท่าจะแฮงดีครับ... Grin  Grin  Grin
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #109 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 11:52:02 AM »

ตกใจหน้าซีด ไปแอ่วป่าต๋อนนี้หนาวแต้ หนาวว่า  หลัวก้อบ่อแห้ง  ดังไฟบ่อไค่ติด อุกก่ออุก สงสัยจะได้ลากั๋นยาว

แมงฮอก ก้อมากิ๋นต้นหน่วย เจ๊าแต้เจ๊าว่า ตี๋ 5 มันมาละ เฮายังบ่อลุก  น้ำลายหก

แปลกแต้ๆ ปี้น้องครับ  บ่าแฟนบางต้น หน่วยยังเขียวอยู่ ยั่งอี้ ได้อู้กั๋นเมินพ่อง  ต้นบ่าก่อเน้อ เป้าหมาย แมงปากบืนกิ๋นดัง  กรุ๊บ กรุ๊บ ยังเปิ้นเกี้ยวแคบหมู

เดือนแจ้งไป รอเดือนดับก่อน ซ้ำยี่เป็ง ตังลุ่มบ้านเข้าจิบอกไฟ บ่าโต้บ  มันดังถึงห้วย  แมงเลยกั๋วขาบดักแซบ   พักกั๋นก่อน Grinเน้อครับ

เยียะจะได

กาสะลอง
Hero Member

คะแนน 255

ย่อง

« ตอบ #110 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 12:33:04 PM »

ใค่ไปแอ่วบ้านอ้าย บะป๊าว บะดิบ บะเด่ว  Grin
SIN_JUNG
ชาว อวป.
Full Member

คะแนน 35

« ตอบ #111 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 12:55:04 PM »

ช่วงนี้ผมตึ้งบ่าไปเตื้อ แมงเห๊บนักครับขี้คร้านเก๋า  Grin  Grin  Grin

ลูกนกหัดบิน
Newbie
*

คะแนน 0

« ตอบ #112 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 02:11:09 PM »

โอ้สุดยอดครับเรื่องป่าดงพงไพรผมหมที่สุดครับท่าน จะไปแอ่วแบบไหน อาวุธผมมีไก่ 1 ตัว ลูกซอง 1 กระบอก พร้อมกระสุน 9 นัด (ลูกปลายเน้อ) มีดบ้อง 1 เล่ม
 ห่อข้าวตอน 1 ชุด น้ำ 1 ขวด ขนมและลืมบ่อได้ ยาตองแห้ง ครับ สุดยอด การตั้งไก่ป่า วันละ 2 ตัว สบาย (ระหว่าง พ.ย. - มี.ค.ทุกปีเน้อ) ไปหาซื้อกุงเตป บ่มีเน้อปี๋น้อง มีบ้านเฮาเตาอั้น.... โดนชก
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #113 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 02:39:24 PM »

ช่วงนี้ผมตึ้งบ่าไปเตื้อ แมงเห๊บนักครับขี้คร้านเก๋า  Grin  Grin  Grin

บ้านผมฮ้องแมงต่ำแอ่ เป็นเห็บชนิดหนึ่ง ตั๋วมันขาวเล็ก ชอบอยู่ที่แห้ง เช่น ขอนไม้แห้ง บ่าหิน ขวยตุ่น และก็โม้งหมูกุ้ด คันมัก ๆ แถมบ่อปอ ปอหายคันแล้วเป๋นตุ่มยังกับเป๋น aids 

เยียะจะได

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #114 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 02:55:12 PM »

โอ้สุดยอดครับเรื่องป่าดงพงไพรผมหมที่สุดครับท่าน จะไปแอ่วแบบไหน อาวุธผมมีไก่ 1 ตัว ลูกซอง 1 กระบอก พร้อมกระสุน 9 นัด (ลูกปลายเน้อ) มีดบ้อง 1 เล่ม
 ห่อข้าวตอน 1 ชุด น้ำ 1 ขวด ขนมและลืมบ่อได้ ยาตองแห้ง ครับ สุดยอด การตั้งไก่ป่า วันละ 2 ตัว สบาย (ระหว่าง พ.ย. - มี.ค.ทุกปีเน้อ) ไปหาซื้อกุงเตป บ่มีเน้อปี๋น้อง มีบ้านเฮาเตาอั้น.... โดนชก

ไก่ตั้ง สุดยอดเน้อครับ ระวังอย่างเดียว  หมู่หย่องไก่ ไก่ตั้งมันขันเสียงเหมือนไก่ป่า เขาเลยเอาตั้ง หมู่หย่องไก่เลยนึกว่ามันเป๋นไก่ป่า  มักจะยิงไก่ตั้ง

เดือน มีนา เมษา ใบไม้หล่น ไก่ปู้มันกล้า ไก่จะขันตั้งแต่เจ๊า ๆ หมู่ผมใจ้วิธีตอด เอาครับ  หื้อ พลแม่นปืน หย่อง ๆ เข้าไปหา  คนตังหลังเป่าตอด ตอด

ตองเหลือง  มันถ้าจะนึกว่าเป๋นไก่แม่ฮ้องหา  มันตึงล่นเข้าหาหัวซุก หัวซุน  กำนั้น   เสียงอะหยังก้อบ่อฮู้ เสียงดัง  โต้มมมมมม

เยียะจะได

กาสะลอง
Hero Member

คะแนน 255

ย่อง

« ตอบ #115 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 03:23:06 PM »

ไก่ตั้ง สุดยอดเน้อครับ ระวังอย่างเดียว  หมู่หย่องไก่ ไก่ตั้งมันขันเสียงเหมือนไก่ป่า เขาเลยเอาตั้ง หมู่หย่องไก่เลยนึกว่ามันเป๋นไก่ป่า  มักจะยิงไก่ตั้ง

เดือน มีนา เมษา ใบไม้หล่น ไก่ปู้มันกล้า ไก่จะขันตั้งแต่เจ๊า ๆ หมู่ผมใจ้วิธีตอด เอาครับ  หื้อ พลแม่นปืน หย่อง ๆ เข้าไปหา  คนตังหลังเป่าตอด ตอด

ตองเหลือง  มันถ้าจะนึกว่าเป๋นไก่แม่ฮ้องหา  มันตึงล่นเข้าหาหัวซุก หัวซุน กำนั้น   เสียงอะหยังก้อบ่อฮู้ เสียงดัง  โต้มมมมมม

ตกใจ  ตกใจ  ตกใจ  คน ตอดโดน กาว่าไก่  ตกใจ  ตกใจ  ตกใจ

เฝ้าไก่ตั้ง หื้อนั่งตี่สูงไว้เน้อ ..  ผ่อแนวดี ๆ หมู่หย่องไก่  มันจะยิง ไก่ตั้ง ลวดหา เจ้าของไก่โตย  ตกใจ
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #116 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 04:38:39 PM »

ตองเหลือง  มันถ้าจะนึกว่าเป๋นไก่แม่ฮ้องหา  มันตึงล่นเข้าหาหัวซุก หัวซุน กำนั้น   เสียงอะหยังก้อบ่อฮู้ เสียงดัง  โต้มมมมมม

ตกใจ  ตกใจ  ตกใจ  คน ตอดโดน กาว่าไก่  ตกใจ  ตกใจ  ตกใจ

เฝ้าไก่ตั้ง หื้อนั่งตี่สูงไว้เน้อ ..  ผ่อแนวดี ๆ หมู่หย่องไก่  มันจะยิง ไก่ตั้ง ลวดหา เจ้าของไก่โตย  ตกใจ

อ้านก๋าก่อดาย  อู้เอากั๋นปอเสียว  ไก่จ๊ะ บ่อใจ้คนตอดไก่

เยียะจะได

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #117 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 04:52:19 PM »

คนบะเก่าว่าไว้ (ผมแต้ยังบ่าปอเก่าแต้ หมอกหมัง)

"  ไก่ปู้ตั้งนั้น มักต๋ายโดนปืน " โดนชก

คิดว่าสาเหตุของการโดนยิง
นึ้ง   โดนคนคนหย่องเข้าใจผิด ยิง
สอง  โดนเจ้าของมันยิง  สาเหตุ   ตอนซ้อมที่บ้านขันดี ขันถี่ (สวก ว่าอั้น)
        พอถึงห้วย เอาออกซอง ดิ้นขวะ ดิ้น ขวาด บ่าเห่า บ่าหอน เอ้ย บ่าขัน
        วันแรกอาจจะหื้ออภัย  หลายๆครั้ง กำนั้น ห่อพริกลาบไปตวยเน้อ ลาบไก่เจื้อออ น้ำลายหก

เยียะจะได

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #118 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 04:55:06 PM »

ขอเปิ่งไก่เจื้อสักตัวเต้อะ   

เยียะจะได

กาสะลอง
Hero Member

คะแนน 255

ย่อง

« ตอบ #119 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2008, 06:08:03 PM »

คนบะเก่าว่าไว้ (ผมแต้ยังบ่าปอเก่าแต้ หมอกหมัง)

"  ไก่ปู้ตั้งนั้น มักต๋ายโดนปืน " โดนชก

คิดว่าสาเหตุของการโดนยิง
นึ้ง   โดนคนคนหย่องเข้าใจผิด ยิง
สอง  โดนเจ้าของมันยิง  สาเหตุ   ตอนซ้อมที่บ้านขันดี ขันถี่ (สวก ว่าอั้น)
        พอถึงห้วย เอาออกซอง ดิ้นขวะ ดิ้น ขวาด บ่าเห่า บ่าหอน เอ้ย บ่าขัน
        วันแรกอาจจะหื้ออภัย  หลายๆครั้ง กำนั้น ห่อพริกลาบไปตวยเน้อ ลาบไก่เจื้อออ น้ำลายหก

น้ำลายหก  น้ำลายหก  น้ำลายหก  น้ำลายหก 
หน้า: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 429
  พิมพ์