เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 25, 2024, 06:25:54 AM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: เวบบอร์ดอวป.ยินดีต้อนรับสุภาพชนทุกท่าน กรุณาใช้คำสุภาพด้วยครับ

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 23 24 25 [26] 27 28 29 ... 313
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: รายจื่อ/เบอร์โทรศัพท์ ท่านสมาชิก ป๋าง 2  (อ่าน 577067 ครั้ง)
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

Chumpai Club..

« ตอบ #375 เมื่อ: เมษายน 11, 2009, 11:13:08 PM »

ได้ยินข่าว ว่าอ้าย บะป้าวลายสายรุ้ง ก่อสั่ง ก๊อกซาวหกเหมือนกั๋นนี่บ่อใจ่กาครับ ใช้สิทธิ์ป่อหลวง กาว่าผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านครับ ฮิ ฮิ ฮิ

กำก่อนจะใจ๊ต๋ำแหน่งมรรคธายก  เปิ้นบะเอา   Huh

เลยเอาแหมต๋ำแหน่ง  แพทย์ประจำตำบล  ครับอ้ายต๋อ   Grin   Grin

หมอสู่ขวัญประจำหมู่บ้าน.... ตกใจ ตกใจ

The best way to predict the future is to invent it.
บะป้าว เลิงปอย
Hero Member

คะแนน 258

อะละ อะละ ฮ้อนหย่ะ ฮ้อนหย่ะ

« ตอบ #376 เมื่อ: เมษายน 11, 2009, 11:45:13 PM »

ฮับเลี้ยงผีทั่วราชอาณาจักร   งอน

เยียะจะได

ก้อใจ๋มันฮัก
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #377 เมื่อ: เมษายน 11, 2009, 11:48:02 PM »

ฮับเลี้ยงผีทั่วราชอาณาจักร   งอน

ผีบะหนุน...ผีบะขาม... ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก

The best way to predict the future is to invent it.
น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #378 เมื่อ: เมษายน 12, 2009, 10:29:27 AM »

ฮับเลี้ยงผีทั่วราชอาณาจักร   งอน

เป๋นว่า อันสีแดงๆ ที่อ้ายม่ะป้าวซั๊วะ ปืนล่นนั่นน่ะ ตกใจ อ้ายม่ะป้าวไปเอามาเลี้ยงเหียละกา โอว์  ตกใจหน้าซีดเน็ดขนาด  ผู้น้อยขอคารวะ นับถือ นับถือ ไหว้ ไหว้ ไหว้
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #379 เมื่อ: เมษายน 12, 2009, 12:53:11 PM »

เป๋นว่า อันสีแดงๆ ที่อ้ายม่ะป้าวซั๊วะ ปืนล่นนั่นน่ะ ตกใจ อ้ายม่ะป้าวไปเอามาเลี้ยงเหียละกา โอว์  ตกใจหน้าซีดเน็ดขนาด  ผู้น้อยขอคารวะ นับถือ นับถือ ไหว้ ไหว้ ไหว้

โหะๆ บะได้เน้อ  อ้ายน้ำปู๋  ขนาดซั๊วะปื๋นล่นแล้ว  เลี้ยงบะได้ละ   เผลอมะได มันกิ๋นตับเฮาแน่ ๆ บรื๋อออ ตกใจ โดนชก

ขนาดตึงวันนี้  เมาผีต้นกล้วย  ไปกิ๋นเบียร์กระป๋องเขียวดาวแดง  ยังเกือบต๋ายยย เศร้า

เยียะจะได

น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #380 เมื่อ: เมษายน 12, 2009, 11:31:02 PM »

โหะๆ บะได้เน้อ  อ้ายน้ำปู๋  ขนาดซั๊วะปื๋นล่นแล้ว  เลี้ยงบะได้ละ   เผลอมะได มันกิ๋นตับเฮาแน่ ๆ บรื๋อออ ตกใจ โดนชก

ขนาดตึงวันนี้  เมาผีต้นกล้วย  ไปกิ๋นเบียร์กระป๋องเขียวดาวแดง  ยังเกือบต๋ายยย เศร้า

เต๋มหม้อก้าครับอ้ายม่ะป้าว แนะนำโอ่งราช-รี  เจื่อผมเต๊อะ  เยี่ยมใจ้ใด้ ขนาดคนขายโอ่ง ทำโอ่งต๊กรถ เปิ้ลยังบ่ะจอดเก็บเลยครับ เปิ้ลมั่นใจ๋ในคุณภาพ ขำก๊าก
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #381 เมื่อ: เมษายน 13, 2009, 01:36:24 PM »

ขอใค่หัว วันส้งขารล่องสักกำ  ขำก๊าก   ขำก๊าก

เยียะจะได

น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #382 เมื่อ: เมษายน 13, 2009, 10:21:42 PM »

สุขสันต์สังขารล่องเน้อคร้าบบบบ ไหว้ ไหว้ ไหว้
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #383 เมื่อ: เมษายน 13, 2009, 10:44:02 PM »

ไหว้  แหมหลายวันอยู่  ไหว้

เยียะจะได

น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #384 เมื่อ: เมษายน 14, 2009, 08:38:52 PM »

วันเนา แล้วคร้าบบบ ไหว้ เปิ้ลไปช็อปปิ้งกั๋นเมินเนาะ น้ำลายหก
ผ่อถ้า จะเหลือคนเฒ่าอย่างอ้ายม่ะป้าว กั๊บบ่าวแผ่วอย่างผม แค่ 2 คน เศร้า
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #385 เมื่อ: เมษายน 15, 2009, 07:00:00 AM »

วันเนา แล้วคร้าบบบ ไหว้ เปิ้ลไปช็อปปิ้งกั๋นเมินเนาะ น้ำลายหก
ผ่อถ้า จะเหลือคนเฒ่าอย่างอ้ายม่ะป้าว กั๊บบ่าวแผ่วอย่างผม แค่ 2 คน เศร้า

ปล่อยเขาไปเต๊อะ   ไหว้  ตี้เขาได้ไปนั้นนา  เมียเขาเขไปส่งแอ่ว ได้กิ๋นก้าน้ำดำเป๋นกระป๋อง  คิก คิก

สู้เฮาบะได้  เมาเหล้าเฝ้าบ้าน  ไปไหนก่อบะได้   หัวเราะร่าน้ำตาริน    หัวเราะร่าน้ำตาริน   หัวเราะร่าน้ำตาริน

เยียะจะได

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #386 เมื่อ: เมษายน 15, 2009, 07:23:12 AM »

ไหว้   ไหว้สา  ไหว้สา  อาวอา ปี้น้อง    ไหว้   ไหว้

สังขารา ล่วงมาแถมแล้ว เติงปี๋ใหม่แก้ว ผ่องแผ้วสีใส

ดอกเอื้องจี๋หน้อย ดอกสร้อยหอมไกล๋ สะบันงายาย ลามปล๋ายช่อตั้ง

ดอกเข็มจี๋ขาว ดอกกว๋าวจี๋สั้น มะลิรอมปัน หอมล้ำ

หมู่เฮาจาวเหนือ ได้เมือแถมนั้น ปิ๊กฮอดบ้าน ล้านนา

ไห้วสาพ่อเจ้า แม่เจ้ามาต๋า ปู่ย่าอาวอา วัดวาข่วงแก้ว

ย้อนเป๋นวันดี สีใสผ่องแผ้ว สืบฮีตตวยแนว ก่อนกี๊

สิบนิ้วไหว้สา เจ้าต๋าแลชี้ ผดาอยู่หนี้ คนฟัง

ต๋างแตนดอกฟ้า มาลาบุปผัง เป๋นวัจนัง วาทังค่าวสร้อย

ขออู้ขอจ๋า เจ้าต๋าแลห้อย ม่วนเหล้นเริงปอย ก่อนนั้น

“กำปอนปี๋ใหม่” เจ้าไหมแพรชั้น เปิ้นปั๋นก่อนอั้น นานมา

จ่วยกั๋นปั๋นเต๊อะ ป่าเลอะไหว้สา ฮื้อสมฉายา ล้านนาเวียงแก้ว

ขอเชิญหมู่เฮา นายเลาผ่องแผ้ว ปั๋นปอนเป๋นแนว ต่อชั้น

บ่าว่ากะโลง หยาดโยงค่าวนั้น เป๋นกล๋อนว่าอั้น กำดี

ปั๋นใจโจคช้าง เป่งว๊างใสสี ฮื้อได้อยู่ดี ฤทธีใฝ่เฝ้า

อยู่ม่วนกิ๋นหวาน หมั่นตานพระเจ้า ก๊าขายฟายเอา สิ่งทรัพย์

ปี๋ใหม่มาเถิง ฮอดเติงที่ทัด ขอฮื้อสิ่งทรัพย์ มั่งมูล

ปี๋เก่าล่วงแล้ว ฮื้อแคล้วหายสูญ เป๋นเคราะห์อาดูล หายสูญห่างเจ้า

กึ๊ดหยังอันใด สมใจ๋ใฝ่เฝ้า ดั่งใจ๋ละเมา นั้นเล้า

ก๊าแม่นขายหมาน กิ๋นตานค่ำเช้า มั่งมูลของข้าว แพรวา

อันที่รวยแล้ว บ่แคล้วกำจ๋า สมบัตินานา งอกเงยไปหน้า

หมู่บ่าวหมู่สาว เจ้ากว๋าวดอกอ้า ฮื้อจื่นอุรา ค่ำเช้า

กิ๋นเหล้ากิ๋นยา รถรานั้นเล้า จะไปไคว่เข้า ขี่ไป

มะลิบานแล้ว ดอกแก้วหอมไกล๋ จักขอลาไป ก่อนแลนายเหย

ปี๋ใหม่เมืองฮอดแล้ว นายเฮย

ฮื้อสุขสมดั่งเกย เนอเจ้า

ฮื้ออยู่ม่วนจื่นเจย ค่ำเช้า เพลา

ขอปั๋นปอนหมู่เจ้า จุ๊ผู้ นายคน

ขอบขอบคุณท่านเจ้าของปอนปี๋ใหม่ตี้บะสงวนลิขสิทธ์ครับ  ไหว้

เยียะจะได

น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #387 เมื่อ: เมษายน 15, 2009, 07:06:14 PM »

ไหว้   ไหว้สา  ไหว้สา  อาวอา ปี้น้อง    ไหว้   ไหว้

สังขารา ล่วงมาแถมแล้ว เติงปี๋ใหม่แก้ว ผ่องแผ้วสีใส

ดอกเอื้องจี๋หน้อย ดอกสร้อยหอมไกล๋ สะบันงายาย ลามปล๋ายช่อตั้ง

ดอกเข็มจี๋ขาว ดอกกว๋าวจี๋สั้น มะลิรอมปัน หอมล้ำ

หมู่เฮาจาวเหนือ ได้เมือแถมนั้น ปิ๊กฮอดบ้าน ล้านนา

ไห้วสาพ่อเจ้า แม่เจ้ามาต๋า ปู่ย่าอาวอา วัดวาข่วงแก้ว

ย้อนเป๋นวันดี สีใสผ่องแผ้ว สืบฮีตตวยแนว ก่อนกี๊

สิบนิ้วไหว้สา เจ้าต๋าแลชี้ ผดาอยู่หนี้ คนฟัง

ต๋างแตนดอกฟ้า มาลาบุปผัง เป๋นวัจนัง วาทังค่าวสร้อย

ขออู้ขอจ๋า เจ้าต๋าแลห้อย ม่วนเหล้นเริงปอย ก่อนนั้น

“กำปอนปี๋ใหม่” เจ้าไหมแพรชั้น เปิ้นปั๋นก่อนอั้น นานมา

จ่วยกั๋นปั๋นเต๊อะ ป่าเลอะไหว้สา ฮื้อสมฉายา ล้านนาเวียงแก้ว

ขอเชิญหมู่เฮา นายเลาผ่องแผ้ว ปั๋นปอนเป๋นแนว ต่อชั้น

บ่าว่ากะโลง หยาดโยงค่าวนั้น เป๋นกล๋อนว่าอั้น กำดี

ปั๋นใจโจคช้าง เป่งว๊างใสสี ฮื้อได้อยู่ดี ฤทธีใฝ่เฝ้า

อยู่ม่วนกิ๋นหวาน หมั่นตานพระเจ้า ก๊าขายฟายเอา สิ่งทรัพย์

ปี๋ใหม่มาเถิง ฮอดเติงที่ทัด ขอฮื้อสิ่งทรัพย์ มั่งมูล

ปี๋เก่าล่วงแล้ว ฮื้อแคล้วหายสูญ เป๋นเคราะห์อาดูล หายสูญห่างเจ้า

กึ๊ดหยังอันใด สมใจ๋ใฝ่เฝ้า ดั่งใจ๋ละเมา นั้นเล้า

ก๊าแม่นขายหมาน กิ๋นตานค่ำเช้า มั่งมูลของข้าว แพรวา

อันที่รวยแล้ว บ่แคล้วกำจ๋า สมบัตินานา งอกเงยไปหน้า

หมู่บ่าวหมู่สาว เจ้ากว๋าวดอกอ้า ฮื้อจื่นอุรา ค่ำเช้า

กิ๋นเหล้ากิ๋นยา รถรานั้นเล้า จะไปไคว่เข้า ขี่ไป

มะลิบานแล้ว ดอกแก้วหอมไกล๋ จักขอลาไป ก่อนแลนายเหย

ปี๋ใหม่เมืองฮอดแล้ว นายเฮย

ฮื้อสุขสมดั่งเกย เนอเจ้า

ฮื้ออยู่ม่วนจื่นเจย ค่ำเช้า เพลา

ขอปั๋นปอนหมู่เจ้า จุ๊ผู้ นายคน

ขอบขอบคุณท่านเจ้าของปอนปี๋ใหม่ตี้บะสงวนลิขสิทธ์ครับ  ไหว้

ไหว้ ไหว้ ไหว้
เอาอย่างอี้ล่ะ ผมจะค่าวในใจ๋ ดังๆ ปั๋นหมู่ปี้อ้ายกู้คนครับ
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #388 เมื่อ: เมษายน 16, 2009, 08:21:39 AM »

ไหว้สา  ไหว้สา  วันปากปี๋  ไหว้

อ้ายน้ำปู๋ ฮ้องขวัญ อ่านค่าว ม่วนแต้ ๆ ลู่  เยี่ยม   Grin

เยียะจะได

2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #389 เมื่อ: เมษายน 16, 2009, 09:20:31 AM »

ไหว้ ไหว้ ไหว้
เอาอย่างอี้ล่ะ ผมจะค่าวในใจ๋ ดังๆ ปั๋นหมู่ปี้อ้ายกู้คนครับ

ไหว้สา  ไหว้สา  วันปากปี๋  ไหว้

อ้ายน้ำปู๋ ฮ้องขวัญ อ่านค่าว ม่วนแต้ ๆ ลู่  เยี่ยม   Grin

ค่าว...เอี๊ยะ.. ตกใจ ตกใจ คนเฒ่าอู้กั๋นลุ๊นิครับ.... คิก คิก คิก คิก

หน้า: 1 ... 23 24 25 [26] 27 28 29 ... 313
  พิมพ์