เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 25, 2024, 06:21:53 AM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: เว็บบอร์ด อวป. สามารถเข้าได้ทั้งสองทาง คือ www.gunsandgames.com และ www.gunsandgames.net ครับ

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 24 25 26 [27] 28 29 30 ... 313
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: รายจื่อ/เบอร์โทรศัพท์ ท่านสมาชิก ป๋าง 2  (อ่าน 577001 ครั้ง)
บะป้าว เลิงปอย
Hero Member

คะแนน 258

อะละ อะละ ฮ้อนหย่ะ ฮ้อนหย่ะ

« ตอบ #390 เมื่อ: เมษายน 16, 2009, 10:22:57 AM »

ไหว้สา  ไหว้สา  วันปากปี๋  ไหว้

อ้ายน้ำปู๋ ฮ้องขวัญ อ่านค่าว ม่วนแต้ ๆ ลู่  เยี่ยม   Grin
[/quote]

ค่าว...เอี๊ยะ.. ตกใจ ตกใจ คนเฒ่าอู้กั๋นลุ๊นิครับ.... คิก คิก คิก คิก
[/quote]

วันปากปี๋  อู้คำหยาบแหมล่ะ  Huh

เยียะจะได

ก้อใจ๋มันฮัก
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

Chumpai Club..

« ตอบ #391 เมื่อ: เมษายน 16, 2009, 10:38:06 AM »

วันปากปี๋  อู้คำหยาบแหมล่ะ  Huh

ผู้สูงอายุ..กะได้น้อครับ..... ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก

The best way to predict the future is to invent it.
ต.แม่สาย
Moderator
Hero Member

คะแนน 490

« ตอบ #392 เมื่อ: เมษายน 16, 2009, 11:57:10 AM »

ไหว้   ไหว้สา  ไหว้สา  อาวอา ปี้น้อง    ไหว้   ไหว้

สังขารา ล่วงมาแถมแล้ว เติงปี๋ใหม่แก้ว ผ่องแผ้วสีใส

ดอกเอื้องจี๋หน้อย ดอกสร้อยหอมไกล๋ สะบันงายาย ลามปล๋ายช่อตั้ง

ดอกเข็มจี๋ขาว ดอกกว๋าวจี๋สั้น มะลิรอมปัน หอมล้ำ

หมู่เฮาจาวเหนือ ได้เมือแถมนั้น ปิ๊กฮอดบ้าน ล้านนา

ไห้วสาพ่อเจ้า แม่เจ้ามาต๋า ปู่ย่าอาวอา วัดวาข่วงแก้ว

ย้อนเป๋นวันดี สีใสผ่องแผ้ว สืบฮีตตวยแนว ก่อนกี๊

สิบนิ้วไหว้สา เจ้าต๋าแลชี้ ผดาอยู่หนี้ คนฟัง

ต๋างแตนดอกฟ้า มาลาบุปผัง เป๋นวัจนัง วาทังค่าวสร้อย

ขออู้ขอจ๋า เจ้าต๋าแลห้อย ม่วนเหล้นเริงปอย ก่อนนั้น

“กำปอนปี๋ใหม่” เจ้าไหมแพรชั้น เปิ้นปั๋นก่อนอั้น นานมา

จ่วยกั๋นปั๋นเต๊อะ ป่าเลอะไหว้สา ฮื้อสมฉายา ล้านนาเวียงแก้ว

ขอเชิญหมู่เฮา นายเลาผ่องแผ้ว ปั๋นปอนเป๋นแนว ต่อชั้น

บ่าว่ากะโลง หยาดโยงค่าวนั้น เป๋นกล๋อนว่าอั้น กำดี

ปั๋นใจโจคช้าง เป่งว๊างใสสี ฮื้อได้อยู่ดี ฤทธีใฝ่เฝ้า

อยู่ม่วนกิ๋นหวาน หมั่นตานพระเจ้า ก๊าขายฟายเอา สิ่งทรัพย์

ปี๋ใหม่มาเถิง ฮอดเติงที่ทัด ขอฮื้อสิ่งทรัพย์ มั่งมูล

ปี๋เก่าล่วงแล้ว ฮื้อแคล้วหายสูญ เป๋นเคราะห์อาดูล หายสูญห่างเจ้า

กึ๊ดหยังอันใด สมใจ๋ใฝ่เฝ้า ดั่งใจ๋ละเมา นั้นเล้า

ก๊าแม่นขายหมาน กิ๋นตานค่ำเช้า มั่งมูลของข้าว แพรวา

อันที่รวยแล้ว บ่แคล้วกำจ๋า สมบัตินานา งอกเงยไปหน้า

หมู่บ่าวหมู่สาว เจ้ากว๋าวดอกอ้า ฮื้อจื่นอุรา ค่ำเช้า

กิ๋นเหล้ากิ๋นยา รถรานั้นเล้า จะไปไคว่เข้า ขี่ไป

มะลิบานแล้ว ดอกแก้วหอมไกล๋ จักขอลาไป ก่อนแลนายเหย

ปี๋ใหม่เมืองฮอดแล้ว นายเฮย

ฮื้อสุขสมดั่งเกย เนอเจ้า

ฮื้ออยู่ม่วนจื่นเจย ค่ำเช้า เพลา

ขอปั๋นปอนหมู่เจ้า จุ๊ผู้ นายคน

ขอบขอบคุณท่านเจ้าของปอนปี๋ใหม่ตี้บะสงวนลิขสิทธ์ครับ  ไหว้

สวัสดีปี๋ใหม่ ครับป้อแม่ปี้น้อง อาวอาครับ

ผู้ใดทำใจให้เป็นกลางได้ ผู้นั้นจะพ้นจากความทุกข์ทั้งปวง
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #393 เมื่อ: เมษายน 16, 2009, 02:22:04 PM »

สวัสดีปี๋ใหม่ ครับป้อแม่ปี้น้อง อาวอาครับ

สวัสดีปีใหม่เมืองครับป้อลุงต๋อแม่สว่าย.... ไหว้ Grin

The best way to predict the future is to invent it.
Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #394 เมื่อ: เมษายน 17, 2009, 12:00:15 PM »

สวัสดีปีใหม่เมืองครับป้อลุงต๋อแม่สว่าย....  Grin

สวัสดีค้างไว้หลายวันละครับ  เอามือลงได้ละ   คิก คิก

เยียะจะได

2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #395 เมื่อ: เมษายน 17, 2009, 12:13:53 PM »

สวัสดีปีใหม่เมืองครับป้อลุงต๋อแม่สว่าย....  Grin

สวัสดีค้างไว้หลายวันละครับ  เอามือลงได้ละ   คิก คิก

ขอบพระคุณอย่างสูงครับป้อหลวงบะป้าวหน่อม.... หัวเราะร่าน้ำตาริน หัวเราะร่าน้ำตาริน หัวเราะร่าน้ำตาริน หัวเราะร่าน้ำตาริน

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #396 เมื่อ: เมษายน 17, 2009, 03:36:51 PM »

สวัสดีปีใหม่เมืองครับป้อลุงต๋อแม่สว่าย.... ไหว้ Grin

กำลังมาหันครับ  เป๋นว่าอ้ายไม้ยูหน้อย  ไปฮ้องอ้ายต๋อ แม่สอย เป๋นป้อลุงหั้นล้อ   Huh

เปิงเปิ้นโขดฮั่นเล้า  บะหล้างเปิ้นจะไปฟ้องเมีย หื้อมาเดือดหื้อหมู่เฮาเฮียละก้า ตกใจ   เศร้า

เยียะจะได

2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #397 เมื่อ: เมษายน 17, 2009, 08:09:24 PM »

กำลังมาหันครับ  เป๋นว่าอ้ายไม้ยูหน้อย  ไปฮ้องอ้ายต๋อ แม่สอย เป๋นป้อลุงหั้นล้อ   Huh

เปิงเปิ้นโขดฮั่นเล้า  บะหล้างเปิ้นจะไปฟ้องเมีย หื้อมาเดือดหื้อหมู่เฮาเฮียละก้า ตกใจ   เศร้า

แต้ๆ...ต้องฮ้องป้อหลวงต๋อแม่สว่าย..นะก้าครับ.... ตกใจ  เอ๋อ...ป้อหลวง...ป้อหลวง... ไหว้ ไหว้

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #398 เมื่อ: เมษายน 18, 2009, 09:21:50 AM »

กำลังมาหันครับ  เป๋นว่าอ้ายไม้ยูหน้อย  ไปฮ้องอ้ายต๋อ แม่สอย เป๋นป้อลุงหั้นล้อ   Huh

เปิงเปิ้นโขดฮั่นเล้า  บะหล้างเปิ้นจะไปฟ้องเมีย หื้อมาเดือดหื้อหมู่เฮาเฮียละก้า ตกใจ   เศร้า

แต้ๆ...ต้องฮ้องป้อหลวงต๋อแม่สว่าย..นะก้าครับ.... ตกใจ  เอ๋อ...ป้อหลวง...ป้อหลวง... ไหว้ ไหว้

ฮ้องสารวัตร   เน้อครับ  เปิ้นเป๋นสาละวัด ก๋ำนัน บะหยะ   ตกใจ  เยี่ยม

สวกตวยหน่ะ  คนเนี่ย  ไหว้

วันสังขารล่องได้ข่าวมีเรื่องกับ ขโยมวัดข้างบ้าน  อะหยังฮุ  เคลียร์กั๋นยังบะจบ  เรื่องลู่บะทบ  ลู่ประทัด อะหยังกั๋นเนี่ย   Huh

ไหว้สา  ไหว้สา   ไหว้

เยียะจะได

ต.แม่สาย
Moderator
Hero Member

คะแนน 490

« ตอบ #399 เมื่อ: เมษายน 20, 2009, 08:05:14 AM »

เดียวผมฟ้องเมียผมแต้ ๆ เน่อครับ อ้ายสองยู

ผู้ใดทำใจให้เป็นกลางได้ ผู้นั้นจะพ้นจากความทุกข์ทั้งปวง
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #400 เมื่อ: เมษายน 20, 2009, 09:12:19 AM »

เดียวผมฟ้องเมียผมแต้ ๆ เน่อครับ อ้ายสองยู

โห๊ะ....โห๊ะ.... ตกใจ ตกใจ

จะไปย๊ะแต้เน้อป้อหลวงต๋อ....จะไปย๊ะกั๋นแต้เน้อป้อหลวงงงงงงงง...... โดนชก โดนชก แบร่

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #401 เมื่อ: เมษายน 20, 2009, 05:00:11 PM »

[/quote]

[/quote]

โห๊ะ....โห๊ะ.... ตกใจ ตกใจ

จะไปย๊ะแต้เน้อป้อหลวงต๋อ....จะไปย๊ะกั๋นแต้เน้อป้อหลวงงงงงงงง...... โดนชก โดนชก แบร่
[/quote]

ผมบะเกี่ยวเน้อ   ผมบะเกี่ยว    ไหว้   ตกใจ

เยียะจะได

ต.แม่สาย
Moderator
Hero Member

คะแนน 490

« ตอบ #402 เมื่อ: เมษายน 21, 2009, 04:29:20 PM »

ช่วงนี้อิดขะนาดอ้ายบะป้าว

Hero Member

คะแนน 258

« ตอบ #403 เมื่อ: เมษายน 21, 2009, 04:33:48 PM »

ช่วงนี้อิดขะนาดอ้ายบะป้าว

อดเอาจะไปเดือด   เหมือนกั๋นนะ  ตะวาผมก่อโดน     โดนชก    หัวเราะร่าน้ำตาริน  เศร้า

เยียะจะได

kasamesun
ชาว อวป.
Full Member

คะแนน 13

« ตอบ #404 เมื่อ: เมษายน 25, 2009, 10:07:12 PM »

สวัสดีครับปี้น้องจาวเหนือทุกท่านครับ
หน้า: 1 ... 24 25 26 [27] 28 29 30 ... 313
  พิมพ์