เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 25, 2024, 02:20:46 PM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: อวป. มีจำหน่ายที่ สนามยิงปืนราชนาวี/สนามยิงปืนบางบัวทอง/สนามยิงปืนศรภ./
/สนามยิงปืนทอ./
สิงห์ทองไฟร์อาร์ม

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 36 37 38 [39] 40 41 42 ... 313
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: รายจื่อ/เบอร์โทรศัพท์ ท่านสมาชิก ป๋าง 2  (อ่าน 577726 ครั้ง)
prasit homecar a1
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 215

« ตอบ #570 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 01:18:11 PM »

เข้ามาจ่วย ปั่น กระทู้ ....  Grin

เอาไข่ลวกไปกิ๋นก่อน +1 แก่น....    ปั่นนักเดียวหม๊ดแฮง..    หลงรัก  หลงรัก

หมู่เฮามาจ่วยกั๋นปั่นหน่อย
          - ต่านฮอกไฟแดง
          - ต่านหนามไผ่
          - ต่าน 2 ยู
          - ต่านน้ำปู๋ลม
          - ต่านมะป้าวลาย
          - ต่านต๋อเฟียง
          - ต่านลุงจุ่น
          - ต่านสะหล่า
          - ต่านโจ๊กเกอร์

ขำก๊าก  ขำก๊าก  ขำก๊าก

2..U
Hero Member

คะแนน 2094

Chumpai Club..

« ตอบ #571 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 02:33:27 PM »

ป๋างนี้มีเหล้ากิ๋นก่อครับ.... น้ำลายหก

The best way to predict the future is to invent it.
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 215

« ตอบ #572 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 03:49:07 PM »

ป๋างนี้มีเหล้ากิ๋นก่อครับ.... น้ำลายหก

ป๊าดโถ๊...   Shocked  ตื่นมากะถามหาเหล้าแล้ว   กลิ่นละมุ๊ดยังบ่าหายเตื้อ.... แบร่

อ้ายกะลังหื้อ ต่านน้ำปู๋ลม กั๊บ ต่านจะเตฟาก  ไปเอาปู้นล๊ะ    ขำก๊าก
เอก@ดอยฯ
ปฏิบัติอย่างถูกต้องตั้งแต่แรกเริ่ม
Moderator
Hero Member

คะแนน 183

Do it right the first time

« ตอบ #573 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 04:48:43 PM »

ผ่อตางหลัง หยังมาดูดีครับลุงงาจ้าง  Grin Grin

SPSC No.057       THPSA No.A-331
น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #574 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 06:28:57 PM »

ป๊าดโถ๊...   Shocked  ตื่นมากะถามหาเหล้าแล้ว   กลิ่นละมุ๊ดยังบ่าหายเตื้อ.... แบร่

อ้ายกะลังหื้อ ต่านน้ำปู๋ลม กั๊บ ต่านจะเตฟาก  ไปเอาปู้นล๊ะ    ขำก๊าก

กึ๋ยย ตกใจ ไผลักถ่ายนิ จ๋ำตั๋วเก่าปอบ่าใด้ หัวเราะร่าน้ำตาริน
อ้ายยูรอกำเน้อ เข้าฮ้านเปลี่ยนเต่วกำก่อน  โดนชกสายห้างก่อบ่าดี  บู่รอกำ รอกำ
AO.
Full Member

คะแนน 16

« ตอบ #575 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 06:36:28 PM »

..ผมว่า วิ่งไปดึง เตี่ยว มันลงดีกว่าน้อ.. อะหยั๋ง นุ่ง จะอั้น ...มันเหมาะ ตี้ไหน กั๋น น้อ...
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 215

« ตอบ #576 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 10:30:09 PM »

ผ่อตางหลัง หยังมาดูดีครับลุงงาจ้าง  Grin Grin

เด็กแว้น...   ขำก๊าก  ขำก๊าก

กึ๋ยย ตกใจ ไผลักถ่ายนิ จ๋ำตั๋วเก่าปอบ่าใด้ หัวเราะร่าน้ำตาริน
อ้ายยูรอกำเน้อ เข้าฮ้านเปลี่ยนเต่วกำก่อน  โดนชกสายห้างก่อบ่าดี  บู่รอกำ รอกำ

หนีลุงจุ่นมา..   กิ๊วก๊าว  กิ๊วก๊าว

..ผมว่า วิ่งไปดึง เตี่ยว มันลงดีกว่าน้อ.. อะหยั๋ง นุ่ง จะอั้น ...มันเหมาะ ตี้ไหน กั๋น น้อ...

เปิ่นนอนเมาค้างอยู่ในป๋าง  ปอได้ยิงเสียงลุงจุ่นมาตะอัน  เตี่ยวไผบ่าฮู้ตันเป๋นตัน...    ขำก๊าก

น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #577 เมื่อ: มิถุนายน 26, 2009, 11:21:31 PM »

เข้ามาจ่วย ปั่น กระทู้ ....  Grin

เอาไข่ลวกไปกิ๋นก่อน +1 แก่น....    ปั่นนักเดียวหม๊ดแฮง..    หลงรัก  หลงรัก

หมู่เฮามาจ่วยกั๋นปั่นหน่อย
          - ต่านฮอกไฟแดง
          - ต่านหนามไผ่
          - ต่าน 2 ยู
          - ต่านน้ำปู๋ลม
          - ต่านมะป้าวลาย
          - ต่านต๋อเฟียง
          - ต่านลุงจุ่น
          - ต่านสะหล่า
          - ต่านโจ๊กเกอร์

ขำก๊าก  ขำก๊าก  ขำก๊าก

ไหว้......คือ ว่า อ้ายงาจ้างครับ..... ไหว้  เฮาเปลี่ยนจื่อดีก่อครับ ด้วยความเคารพ คือผมฮู้สึกส่วนตั๋วว่า กำว่ารวมพลคนภาคเหนือนี่น่ะ มันขลัง
มันเป๋นอะหยังตี่ต้องเป๋นเรื่องเป๋นราว เป๋นหน้าเป๋นต๋า คนเมืองเฮา เรื่องตี่อู้ก่อต้องใว้หน้าใว้ต๋าคนเมืองเฮาพ่อง จะไปอู้เล่น เผื่อจาวบ้านเข้ามาผ่อ
เปิ้นจะว่าคนเมืองเฮากู้คนเป๋นจะนี่ ผมเลยบ่าไค่กล้าเข้ามาอู้เล่นเต่าใด เหมือนกระทู้อ้ายยู บ่าเด่วผมก่าบ่ากล้าเข้าไปเล่นเต่าใด ถ้าบ่าพาดพิง คือเกรงใจ๋เขาน่ะ เพราะผมบ่าเป๋นเรื่องเป๋นราวอยู่แล้ว ด้วยความเคารพครับ ไหว้
ถ้าจะเอาม่วน เพื่ออู้เล่นกั๋น  ปี่น้องใด้มาแซวกั๋นพ่องมาแบ่งปั๋นประสบก๋านกั๋นพ่อง  เปลี่ยนเป๋น คนเมือง เรื่องอู้เล่น ...ปี่น้อง อู้เอาม่วน ...สังสรรค์  คนเมือง อะหยังแนวนี่ดีก่อครับ
จะใด้กล้าเข้ามาอู้เล่นพ่อง ด้วยความเคารพครับ แค่ความเห็นส่วนตั๋วครับ  ไหว้  ความคิดละอ่อนเน้อครับอ้ายจะไปโขดเน้อ ไหว้ผมเมาวววว
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: มิถุนายน 26, 2009, 11:28:29 PM โดย น้ำปู » บันทึกการเข้า
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #578 เมื่อ: มิถุนายน 27, 2009, 12:07:13 AM »

ไหว้......คือ ว่า อ้ายงาจ้างครับ..... ไหว้  เฮาเปลี่ยนจื่อดีก่อครับ ด้วยความเคารพ คือผมฮู้สึกส่วนตั๋วว่า กำว่ารวมพลคนภาคเหนือนี่น่ะ มันขลัง
มันเป๋นอะหยังตี่ต้องเป๋นเรื่องเป๋นราว เป๋นหน้าเป๋นต๋า คนเมืองเฮา เรื่องตี่อู้ก่อต้องใว้หน้าใว้ต๋าคนเมืองเฮาพ่อง จะไปอู้เล่น เผื่อจาวบ้านเข้ามาผ่อ
เปิ้นจะว่าคนเมืองเฮากู้คนเป๋นจะนี่ ผมเลยบ่าไค่กล้าเข้ามาอู้เล่นเต่าใด เหมือนกระทู้อ้ายยู บ่าเด่วผมก่าบ่ากล้าเข้าไปเล่นเต่าใด ถ้าบ่าพาดพิง คือเกรงใจ๋เขาน่ะ เพราะผมบ่าเป๋นเรื่องเป๋นราวอยู่แล้ว ด้วยความเคารพครับ ไหว้
ถ้าจะเอาม่วน เพื่ออู้เล่นกั๋น  ปี่น้องใด้มาแซวกั๋นพ่องมาแบ่งปั๋นประสบก๋านกั๋นพ่อง  เปลี่ยนเป๋น คนเมือง เรื่องอู้เล่น ...ปี่น้อง อู้เอาม่วน ...สังสรรค์  คนเมือง อะหยังแนวนี่ดีก่อครับ
จะใด้กล้าเข้ามาอู้เล่นพ่อง ด้วยความเคารพครับ แค่ความเห็นส่วนตั๋วครับ  ไหว้  ความคิดละอ่อนเน้อครับอ้ายจะไปโขดเน้อ ไหว้ผมเมาวววว

ท่านน้ำปูครับ....ท่านเป็นคนบอกหื้อผมเปลี่ยนจื่อกระทู้......ผมกะได้เปลี่ยนจื่อกระทู้แล้วพร้อมกับยกเครดิตหื้อท่านน้ำปู๋โตย.....แล้วเป็นหยังถึงบ่กล้าเข้ามาเล่นกั๋นครับ....

อ้ายยู เปลี่ยนจื่อป๋างเต๊อะ  มันบ่ล้ำสมัย  ขำก๊ากเหมือนอ้ายก๋าหั้น  อันนั้นก่อล้ำสมัยแก่ โตยบ่ตัน ขำก๊ากอ้ายเพี้ยฟานอี้ บู่
เอาอี้ก่า เปลี่ยนเป็น " หาอยู่หากิ๋น " แล้วก่อเอาเรื่องราวก๋านหาอยู่หากิ๋น บ่ว่าหาเอง กาว่าหันคนอื่นเขาทำกั๋น
บ่ว่าในป่า ในเมียง บ่ว่ามีฮูป กาว่าบ่มี  หลงรัก
อย่างอ้าย ก๋า อ้ายบ่ะป้าว เปิ้ลเป๋นคนเฒ่า ผ่านโรค เอ้ย โลก มานักแล้ว เดวเปิ้ลรำคาญละอ่อน ตี้ฮู้บ่แต้ เปิ้ลตึงเข้ามาเล่าเรื่องแต้หื้อฟัง
มันจะใด้ประโยชน์โตย เผื่อคนอื่นบ่เกยฮู้หัน มีโอกาสจะใด้ลองผ่อ  เป๋นเรื่องราวเล่าขานก่ใด้ เป๋นอดีต ตี้ทรงจ๋ำก่ดี เป๋นกับดักหากับข้าวก่ใด้
เผื่อตางหน้าเฮาอายุซาวห้า  ยิ้มีเลศนัยลูกหลานจะใด้มาอ่านย้อนอดีตโตย ซ้ำหลายๆสถานตี้ซ้ำดี จะใด้ฮู้ว่าแต่ละตี้เขาหาอยู่หากิ๋นกั๋นอย่างใด เยี่ยม
เอาเต๊อะ ๆ เจื่อผม ผมคนบ้านนอกแป๋งป๋างบ่จ้าง  เศร้าเดวผมจ่วย แต่บ่ฮู้อ้าย ตอ.กั๊บอ้ายสล่าจะหื้อก่หนา   ไหว้ ไหว้ ไหว้

อ้ายยู เปลี่ยนจื่อป๋างเต๊อะ  มันบ่ล้ำสมัย  ขำก๊ากเหมือนอ้ายก๋าหั้น  อันนั้นก่อล้ำสมัยแก่ โตยบ่ตัน ขำก๊ากอ้ายเพี้ยฟานอี้ บู่
เอาอี้ก่า เปลี่ยนเป็น " หาอยู่หากิ๋น " แล้วก่อเอาเรื่องราวก๋านหาอยู่หากิ๋น บ่ว่าหาเอง กาว่าหันคนอื่นเขาทำกั๋น
บ่ว่าในป่า ในเมียง บ่ว่ามีฮูป กาว่าบ่มี  หลงรัก
อย่างอ้าย ก๋า อ้ายบ่ะป้าว เปิ้ลเป๋นคนเฒ่า ผ่านโรค เอ้ย โลก มานักแล้ว เดวเปิ้ลรำคาญละอ่อน ตี้ฮู้บ่แต้ เปิ้ลตึงเข้ามาเล่าเรื่องแต้หื้อฟัง
มันจะใด้ประโยชน์โตย เผื่อคนอื่นบ่เกยฮู้หัน มีโอกาสจะใด้ลองผ่อ  เป๋นเรื่องราวเล่าขานก่ใด้ เป๋นอดีต ตี้ทรงจ๋ำก่ดี เป๋นกับดักหากับข้าวก่ใด้
เผื่อตางหน้าเฮาอายุซาวห้า  ยิ้มีเลศนัยลูกหลานจะใด้มาอ่านย้อนอดีตโตย ซ้ำหลายๆสถานตี้ซ้ำดี จะใด้ฮู้ว่าแต่ละตี้เขาหาอยู่หากิ๋นกั๋นอย่างใด เยี่ยม
เอาเต๊อะ ๆ เจื่อผม ผมคนบ้านนอกแป๋งป๋างบ่จ้าง  เศร้าเดวผมจ่วย แต่บ่ฮู้อ้าย ตอ.กั๊บอ้ายสล่าจะหื้อก่หนา   ไหว้ ไหว้ ไหว้

ยกเครดิตหื้ออ้ายน้ำปู๋จี่ครับ.... เยี่ยม

กำนี้เตอะ....ถ้าบะมีคนมาแอ่วป๋างผมละกะ....อืม...จะจุ๊ผีเฮียนอ้ายน้ำปู๋บีบขะหลำอ้ายน้ำปู๋..... คิก คิก คิก คิก คิก คิก
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: มิถุนายน 27, 2009, 12:12:17 AM โดย 2..U » บันทึกการเข้า

The best way to predict the future is to invent it.
น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #579 เมื่อ: มิถุนายน 27, 2009, 08:23:04 AM »

ท่านน้ำปูครับ....ท่านเป็นคนบอกหื้อผมเปลี่ยนจื่อกระทู้......ผมกะได้เปลี่ยนจื่อกระทู้แล้วพร้อมกับยกเครดิตหื้อท่านน้ำปู๋โตย.....แล้วเป็นหยังถึงบ่กล้าเข้ามาเล่นกั๋นครับ....

เอาเต๊อะ ๆ เจื่อผม ผมคนบ้านนอกแป๋งป๋างบ่จ้าง  เศร้าเดวผมจ่วย แต่บ่ฮู้อ้าย ตอ.กั๊บอ้ายสล่าจะหื้อก่หนา   ไหว้ ไหว้ ไหว้

ยกเครดิตหื้ออ้ายน้ำปู๋จี่ครับ.... เยี่ยม

กำนี้เตอะ....ถ้าบะมีคนมาแอ่วป๋างผมละกะ....อืม...จะจุ๊ผีเฮียนอ้ายน้ำปู๋บีบขะหลำอ้ายน้ำปู๋..... คิก คิก คิก คิก คิก คิก

ไหว้ ไหว้ แฮะ แฮะ ยังมาอยู่คร้าบบบ  แต่กระทู้ติดลมแล้ว บ่ากล้าอู้เล่นบ่าดาย ไหว้
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #580 เมื่อ: มิถุนายน 27, 2009, 11:44:13 AM »

ไหว้ ไหว้ แฮะ แฮะ ยังมาอยู่คร้าบบบ  แต่กระทู้ติดลมแล้ว บ่ากล้าอู้เล่นบ่าดาย ไหว้

กั๋นเองครับอ้ายน้ำปู๋...สบาย..สบาย... Grin

ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 215

« ตอบ #581 เมื่อ: มิถุนายน 27, 2009, 12:52:06 PM »

สวัสดีครับ ท่านน้ำปู และสมาชิกทุกท่าน   ขอขอบคุณท่านน้ำปู  ตี่ได้ออกความคิดเห็นมานั้นก็เป็นเรื่องตี่ดี   ตี่อ้ายตั้งกระทู้นี้ 
ขึ้นมาก็เพื่อเป็นประโยชน์แก่สมาชิกทุกภาค  แต่กลุ่มสมาชิกภาคเหนือเฮาตี่เข้ามาอู้กั๋นทุกวันนี้กะมีแต่หมู่เฮาบ่ากี่คนตี่มาอู้เล่นกั๋นเป๋น
ประจำ  ด้วยความเป็นกั๋นเองเสมือนว่าฮู้จักกั๋นมาเมิน  ฉะนั้น ทุกท่านกะอู้เล่นกั๋นได้ทุกกระทู้  แต่ขอหื้ออยู่ในระเบียบและมีความสุภาพ
บ่าเหมือนห้องกระทู้รวมพลคนอีสาน  กลุ่มของเขาใหญ่กว่า  ตะก่อนภาคเหนือใหญ่กว่ามาก   มาหลัง ๆ  มีสมาชิกเข้ามาน้อย  แต่ต๋อน
นี้ก็มีสมาชิกเริ่มจะเข้ามาอู้กั๋นนั๊กขึ้น  เข้ามาแล้วอู้กั๋นม่วนบ่าเคลียดได้แลกเปลี่ยนความคิดเห็นกั๋นครับ

กะรอฟังความคิดเห็นของสมาชิกท่านอื่นดูก่อนน้อครับ  ก๋านเปลี่ยนจื่อแต้บ่ายากครับ     เยี่ยม  หลงรัก

« แก้ไขครั้งสุดท้าย: มิถุนายน 27, 2009, 12:55:40 PM โดย งาช้างดำ A1 » บันทึกการเข้า
กาสะลอง
Hero Member

คะแนน 255

ย่อง

« ตอบ #582 เมื่อ: มิถุนายน 27, 2009, 01:01:07 PM »

ไหว้ นัด ป๊ะ กั๋น สักรอบ ท่าจะดีครับ  ไหว้ 
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #583 เมื่อ: มิถุนายน 27, 2009, 01:05:24 PM »

ไหว้ นัด ป๊ะ กั๋น สักรอบ ท่าจะดีครับ  ไหว้ 

ผมกับลุงงาจ้างด่อนมีความคิดนี้เหมือนกั๋นครับ...แต่บ่ฮู้ว่าจะไปนัดกั๋นตี่ไหนดีครับ.... ไหว้  ไหว้

กาสะลอง
Hero Member

คะแนน 255

ย่อง

« ตอบ #584 เมื่อ: มิถุนายน 27, 2009, 01:24:55 PM »

ผมกับลุงงาจ้างด่อนมีความคิดนี้เหมือนกั๋นครับ...แต่บ่ฮู้ว่าจะไปนัดกั๋นตี่ไหนดีครับ.... ไหว้  ไหว้

เจียงใหม่เลยอ้าย ใกล้ สถานที่ท่องเที่ยว  Grin
หน้า: 1 ... 36 37 38 [39] 40 41 42 ... 313
  พิมพ์