เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 26, 2024, 02:19:57 AM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: อวป. มีจำหน่ายที่ สนามยิงปืนราชนาวี/สนามยิงปืนบางบัวทอง/สนามยิงปืนศรภ./
/สนามยิงปืนทอ./
สิงห์ทองไฟร์อาร์ม

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 65 66 67 [68] 69 70 71 ... 77
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: คนไกลบ้าน  (อ่าน 162710 ครั้ง)
Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1005 เมื่อ: เมษายน 12, 2010, 10:06:52 AM »

ขอบพระคุณอย่างสูงครับ อ.แหง....ซึ้งใจมากครับ
เนฟเวอมายด์  อิอิ
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #1006 เมื่อ: เมษายน 14, 2010, 09:46:50 AM »

สงกรานต์บ้านเฮา...บรรดาคนไกลบ้านทั้งหลาย มีผู้ได๋ได้กลับบ้านไปยามพ่อแม่พี่น้องแน๊บ๊อน๊อ...

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1007 เมื่อ: เมษายน 14, 2010, 11:25:54 AM »

สงกรานต์บ้านเฮา...บรรดาคนไกลบ้านทั้งหลาย มีผู้ได๋ได้กลับบ้านไปยามพ่อแม่พี่น้องแน๊บ๊อน๊อ...
ผมยังบ่ได้กลับไปไหว้ธาตุพ่อ-แม่ที่บ้านปะโค หนองคายเลยครับ
มื้อวานไปสรงพระไหว้ปู่แสน(พระเจ้าแสนสามหมื่น พระคู่เมืองโซ่พิสัย)
ก๋าหว่าสิกลับไป 17 เมษาครับ ไหว้ธาตุพ่อแม่ แล้วกะสิมาไหว้ปู่ใส(หลวงพ่อพระใส)แล้วเลยเบิ่งเสียงอีสานตอนแลง
มาเด้อครับพี่น้อง มาเบิ่งปอยฝ้ายนำกัน
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #1008 เมื่อ: เมษายน 15, 2010, 01:13:58 PM »

ผมเฮ็ดงานปกติครับ อ.แหง.....บ่ได้ไปไส...มื้ออื่นตอนแลงเลิกงานสิไปไหว้พระจักคราวอยู่ดอกหวา...(ฮ้อนคักเนาะ)

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1009 เมื่อ: เมษายน 18, 2010, 02:12:45 PM »

ไปๆมาๆกะบ่ได้ไปจ้อยครับ สิเปี่ยนเป็นไปมื้อ 19 แทน
สิได้เลยไปอำเภอสังคม มีหมู่เมียที่เป็นพยาบาลเผิ่นเอาผัว(รอบ 2 )
คมขวาน รักในหลวง
"จากดินแดนที่ราบสูงแห่งใบขวาน ข้ามแม่น้ำ ข้ามทะเล(ถ้านั่งเครื่อง) ข้ามภูเขา สู่ดินแดนแห่งด้ามขวาน "
Hero Member

คะแนน 1830

ดนตรี คืออาภรณ์ของปราชญ์

« ตอบ #1010 เมื่อ: เมษายน 18, 2010, 02:33:02 PM »

มายู บ้านเกิด
กลายเป็นคนไกลบ้านเด้อ...บาดนี่
ขี่ค้านขับรถกลับคัก  ขึ่นมาพูเดียว
แตผบ. วาซินำขึ่นมาปลายเดือน วาซั่น

คลิ๊ก ทริปจักรยาน   "บินเดี่ยว ทางไกล ตามใจฝัน"     ลูกอิสาน พลัดถิ่น  จากแดนดิน  "ไหปลาแดก"  เร่ร่อน รอนแรม เดินทางดั้นด้น  มาสู่  "โคนต้นสะตอ"
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

« ตอบ #1011 เมื่อ: เมษายน 19, 2010, 09:32:10 AM »

อ้าว...ครูหมูมาบ้านผู้เดียวติครับ....คุณนายเพิ่นคือบ่มานำกันครับ....

Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1012 เมื่อ: เมษายน 21, 2010, 11:15:09 PM »

อ้าว...ครูหมูมาบ้านผู้เดียวติครับ....คุณนายเพิ่นคือบ่มานำกันครับ....
เมียเลา ขี้เดียดปาแดก ตั้ว
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

« ตอบ #1013 เมื่อ: เมษายน 22, 2010, 12:47:52 PM »

ฮ่วย...มาซ่างว่าแท้......หาแนวอื่นให้เลากินเด้อบาดนี่...ให้เลากินปลาแดกเลากะบ่มาจักเทื่อแหล่ว.....เลาหลาบ(ฮา)

หนุ่มเมืองชลคนสีเกด
แฮะ แฮะ..มาเลาะหาควมฮู้เพิ่มรอยหยักให้สมองซื่อๆดอกครับ..
Sr. Member

คะแนน 97

ทุกก้าวของเจ้า...คือความห่วงใยของพ่อ

« ตอบ #1014 เมื่อ: พฤษภาคม 09, 2010, 10:08:03 PM »

เว้าถืงสงกรานต์เมือบ้านนี่กะคักได๋พี่ ออกจากชล สองทุ่มวันที่สิบ ถึงนครพนมบ้านเมียบ่าย2วันที่11ลงรถย่างบ่ได้เลยครับจังเมิดขา นอน2มื้อโงมาบ้านเจ้าของนครลำดวนลงรถได้หอมแก้มแม่มีแฮงหลายครับ ได้นอน1คืน 9โมงวันที่14แม่กำแม่เจ้าธรณีใส่หัวให้พร้อมกับคำอวยชัยของแม่.......ขับรถออกมาน้ำตาไหลเลยผม เศร้า แต่กะมีความสุขหลายครับ มีแฮงต่อสู้กับงานขึ้นอีกหลายเลยครับ นี่กะอ้อนเจ้านายบ้านอยู่ให้ลางาน ว่าสิพาเมือเบิ่งบั้งไฟล้านศรีเกษอยู่ จักสิว่าจั๋งได๋บุ (อยากเมือกินตำแจ่ว ลวกผักฝีมือเฒ่าแม่นำนั้นนาครับ) น้ำลายหก

น้ำที่ครึ่งแก้ว....
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

« ตอบ #1015 เมื่อ: พฤษภาคม 20, 2010, 01:46:16 PM »

อาทิตย์หน้าบุญบั้งไฟเมืองพนมไพรตั๊วครับ.....มายามบ้านสีเกดกะเลยมาเบิ่งบั้งไฟอยูพนมไพรเด้อครับ

BIGbanana
เชื่อผมเหอะ ความรักคือสิ่งที่สวยงาม
Hero Member

คะแนน 2879

« ตอบ #1016 เมื่อ: พฤษภาคม 22, 2010, 01:03:33 PM »

ผมกะสิไปครับ

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

« ตอบ #1017 เมื่อ: พฤษภาคม 22, 2010, 04:17:12 PM »

คนไกลบ้านที่อยู่ไกลอีสานบ้านถิ่นเกิดทุกท่าน....ฮอดยามฝนแล้วกลับเมือยามบ้านกินต้มอึ่ง แกงเห็ด คั่วจี่โป่ม ป่นจีนูนกับส้มผักเสี้ยนเด้อครับ
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: พฤษภาคม 24, 2010, 03:26:04 PM โดย somsakbck-รักในหลวง » บันทึกการเข้า

หนุ่มเมืองชลคนสีเกด
แฮะ แฮะ..มาเลาะหาควมฮู้เพิ่มรอยหยักให้สมองซื่อๆดอกครับ..
Sr. Member

คะแนน 97

ทุกก้าวของเจ้า...คือความห่วงใยของพ่อ

« ตอบ #1018 เมื่อ: พฤษภาคม 27, 2010, 06:59:10 PM »

อาทิตย์หน้าบุญบั้งไฟเมืองพนมไพรตั๊วครับ.....มายามบ้านสีเกดกะเลยมาเบิ่งบั้งไฟอยูพนมไพรเด้อครับ
คนไกลบ้านที่อยู่ไกลอีสานบ้านถิ่นเกิดทุกท่าน....ฮอดยามฝนแล้วกลับเมือยามบ้านกินต้มอึ่ง แกงเห็ด คั่วจี่โป่ม ป่นจีนูนกับส้มผักเสี้ยนเด้อครับ
บ่ได้เมือจ้อยพี่ เจ้านายเพื่นบ่อให้ลาจ้อย แห้วรับประทานเลย เมียลาได้ผมผัดลาบ่ได้ถืกเมียฮ้ายพร้อม เศร้า(คำสั่งนาทีสุดท้าย) จั่งได๋กะให้ม่วนให้แซบเด้อครับ บ่ฮู้ว่าเห็ดเผาะออกแล้วบ้อครับ แกงใส่ใบติ้วอ่อนๆเบิ่งเด้น้อครับ อยู่ทางนี่กะมีอยู่ดอกครับอาหารบ้านเฮา แต่มันบ่สด ฮวกเด้ครับพอมียังน้อพี่ ไหว้

น้ำที่ครึ่งแก้ว....
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

« ตอบ #1019 เมื่อ: พฤษภาคม 28, 2010, 11:05:15 AM »

ฮวกมีแล้วครับ...ได้กินหลายเมนูแล้วผมกะดาย ทั้งอ่อม ทั้งหมก ทั้งแกงใส่หน่อไม้ส้ม มีแต่แนวแซบๆครับ..........

หน้า: 1 ... 65 66 67 [68] 69 70 71 ... 77
  พิมพ์