เว็บบอร์ดสนทนาภาษาปืน
กันยายน 26, 2024, 02:22:48 AM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: เว็บบอร์ด อวป. สามารถเข้าได้ทั้งสองทาง คือ www.gunsandgames.com และ www.gunsandgames.net ครับ

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 181 182 183 [184] 185 186 187 ... 312
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: รวมพล คนแคมของ ..... เด้อ  (อ่าน 428127 ครั้ง)
หนุ่มภูไท+รักในหลวง
Hero Member

คะแนน 288

ซ่ำเมีย เซาย้านแล้วเด้อ

« ตอบ #2745 เมื่อ: กันยายน 19, 2011, 10:57:09 AM »

สามล้านห้ายังบ่แล้ว  ถ้ารวมค่าเหล่าขาวเข้าไปนำสงสัยสิเป็นสี่ล้านพอดี  วัสดุมันแพงเนาะหมอซุมื้อหนิ  ทำใจๆ
วัสดุแพง ค่าซ่าง กะแพง ไม้กะแพง ฮอดขี้หินแห่ กะแพง
ค่าเหล้าบ่ส่ำได๋ดอก กินบ่หลาย มันหลายนำค่าน้ามมัน แล่นซื้อของเอง นี่กะคักยุ

ขอโตเด้อครับ สิสอนพิเศษภาษาไทยเด็กน้อย ซุมอ่านบ่ออก เขียนบ่ได้
ดาวโหลดเอาหนังสือ มานีมานะ ป.1-ป.6 สมัยเก่า มาสอนแจกลูก ผ่านโปรเจ็กเตอร์
ขอนำแน่อ้ายแหง หนัวสืออันนี้ สิเอามาสอนแจกลูก คือกันครับ ไหว้ ไหว้ ไหว้

จากหนองห้าง บัวขาวเมืองเกิด เตลิดมาหากิน ถิ่นนครพนม
Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #2746 เมื่อ: กันยายน 19, 2011, 12:14:37 PM »

สามล้านห้ายังบ่แล้ว  ถ้ารวมค่าเหล่าขาวเข้าไปนำสงสัยสิเป็นสี่ล้านพอดี  วัสดุมันแพงเนาะหมอซุมื้อหนิ  ทำใจๆ
วัสดุแพง ค่าซ่าง กะแพง ไม้กะแพง ฮอดขี้หินแห่ กะแพง
ค่าเหล้าบ่ส่ำได๋ดอก กินบ่หลาย มันหลายนำค่าน้ามมัน แล่นซื้อของเอง นี่กะคักยุ

ขอโตเด้อครับ สิสอนพิเศษภาษาไทยเด็กน้อย ซุมอ่านบ่ออก เขียนบ่ได้
ดาวโหลดเอาหนังสือ มานีมานะ ป.1-ป.6 สมัยเก่า มาสอนแจกลูก ผ่านโปรเจ็กเตอร์
ขอนำแน่อ้ายแหง หนัวสืออันนี้ สิเอามาสอนแจกลูก คือกันครับ ไหว้ ไหว้ ไหว้
มันเป็น E book ตั้วครับ  ครูอ้นเข้าเวบกูเกิ้ล แล้วกะพิมพ์ มานี มานะ ลงไปโลดครับ แล้วกะดาวน์โหลดเอาเลยครับ ผมหาซอกเบิ่ง เพชรพระอุมา อี บุ๊ก แล้วกะเจอมานีมานะ กะเลย โหลดมาสอนเด็กน้อยครับ
somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #2747 เมื่อ: กันยายน 19, 2011, 12:31:32 PM »

น่าชมเชย อ.แหงครับ.....เป็นครูมันต้องแบบนี้แหม...มันจั๊งสมเป็นคนควรเคารพ......ครูบ้านผมได้จักเคิ่งนึงของ อ.แหง,อ.อ้น ผมกะสิเว้าดีๆนำอยู่ดอก....(โคตรขี้เกียจ)

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #2748 เมื่อ: กันยายน 19, 2011, 01:33:47 PM »

มันลิโตนลูกหลานครับ อ่านบ่ออกเขียนบ่ได้ อาจารย์ 3 ภาษาไทยตั้ง 2 คน กะบ่หัวซาเด็กน้อย
ผมย้านลูกหลานบ่ได้หนังสือ บ่แม่นเอกผม งานผม ผมกะสอนให้ครับ ชั่วโมงได๋ว่างกะให้เด็กน้อยมาหา
คัดเอาพวกปึกๆ(ที่ครูเขาหว่า) เอามาหัดให้มันแจกลูก มันอ่านได้ มันกะดีใจ แต่วันเสาร์มันกะมาหา
ครูครับ พาอ่านมานี มานะแหน่ครับ พะนะ แต่ครูกะบ่ว่างเลยครับ คาแต่เฮ็ดบ้าน
ได้สอนแต่มื้อปกติครับ  ก๋าหว่า บ้านแล้ว ผมกะสิตั้งใจแก้ปัญหาอ่านออกเขียนได้ให้ได้ครับ
ไผสิหว่าจั่งได๋กะส่าง เมียผมตอนแรกกะหว่า ภาษาอังกิดเจ้าของน่ะเอาดีให้ได้ก่อน อย่าไปสนใจวิชาอื่น
ผมกะเลยหว่า วิชาอื่นมันสิได้จั่งได๋คั่นภาษาไทยมันบ่ได้  เมียเลยยอมครับ ยามว่างกะส่งเด็กน้อยมาให้ผมสอน
มันกะได้อยู่ครับ ดีขึ้นหลายๆ   
Hero Member

คะแนน 288

« ตอบ #2749 เมื่อ: กันยายน 19, 2011, 01:42:00 PM »

สามล้านห้ายังบ่แล้ว  ถ้ารวมค่าเหล่าขาวเข้าไปนำสงสัยสิเป็นสี่ล้านพอดี  วัสดุมันแพงเนาะหมอซุมื้อหนิ  ทำใจๆ

มันเป็น E book ตั้วครับ  ครูอ้นเข้าเวบกูเกิ้ล แล้วกะพิมพ์ มานี มานะ ลงไปโลดครับ แล้วกะดาวน์โหลดเอาเลยครับ ผมหาซอกเบิ่ง เพชรพระอุมา อี บุ๊ก แล้วกะเจอมานีมานะ กะเลย โหลดมาสอนเด็กน้อยครับ
ครับอ้าย  เด็กน้อยเดียวนี้ อ่อนวิชาภาษาไทยหลาย  ผลตามมา กะเรื่องการสอนโจทย์ปัญหาคณิตศาสตร์  ประสบการณ์การเป็นครูมาซาวปี ย้ายโรงเรียน3 โรง คือกันเหมิดครับ พอมาถึงเรื่องโจทย์ปัญหาคณิตศาสตร์เด็กสิบ่ได้  ถ้าเป็นประโยคสัญลักษณ์มาพัด ได้เกือบเหมิดสุคน  ผมเบิ่งแล้วเป็นย้อนเด็กน้อยอ่านหนังสือบ่คล่อง  เลยตีโจทย์ปัญหาบ่ได้  ตอนนี้ผมได้แบบฝึกอ่านประถม  ก  กา มาแล้วถ่ายเอกสารให้ครูพี่เลี้ยงเด็กพิการลองใช้กับเด็กมีปัญหาการอ่าน   พวกผมออกนิเทศติดตามเรื่องการอ่านนักเรียน ปรากฎว่าครูพี่เลี้ยงโรงเรียนได๋ใช้ตัวนี้สอน  จะพัฒนาการอ่านของเด็กที่มีปัญหาขึ้นมา  ประมาณ 30 %  ผมอยากได้นวัตกรรมแนวอื่นมาเผยแพร่บ้างครับ  ผมจะลองหาเบิ่งครับ  บ่ได้อีหลี มื้อไปขึ้นเฮือนอ้ายกะสิเอาโน๊ตบุ๊คไปจ้ำเอาโลดครับ

จากหนองห้าง บัวขาวเมืองเกิด เตลิดมาหากิน ถิ่นนครพนม
Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #2750 เมื่อ: กันยายน 19, 2011, 02:19:42 PM »

ลองเข้า อี บุ๊ คือหว่าล่ะครับ ได้แน่ๆ
เรื่องครูพี่เลี้ยงเด็กพิเศษนี่กะ คือกันครับ เด็กน้อยบ่มีประสบการณ์กะจ้างมาสอนเด็กมีปัญหา ผมพออยากหว่า แท้ๆแล้ว บ่มีเด็กพิเศษดอกครับ ที่เป็นอยู่กะย้อน บ่มีพื้นฐานท่อนั้น ป่อยปะละเลยมาดน จนเอาบ่อยู่ ถ้าบ่ได้อีหลีสิลองเข้าแล้วบอกเวบให้ครับ

ตอนนี้กะมาแล้วครับ ป.2 14-15คน  กำลังสิอ่านมานีมานะ  ขอโตเด้อครับ
Hero Member

คะแนน 288

« ตอบ #2751 เมื่อ: กันยายน 19, 2011, 02:52:30 PM »

ไหว้ ไหว้ขอบพระคุณล่งหน้าครับอ้าย  บ่ได้กะสิจ้างลูกชายไปโหลดยุ โรงเรียนมัยมประจำอำเภอ เน๊ตเพิ้นไวครับ ไหว้ ไหว้ ไหว้ ไหว้

Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #2752 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 09:04:02 AM »

ฝนตกตั้งแต่มื้อคืน ยังบ่เซา.... น้ำสิท่วมฟ้ ปลาสิกินดาว  ค้างคาวสิกินอีเจีย ....อีหลีบ้อ  อิอิ
ANDAMAN_101
คนอีสานล้าน% โตจริงบ่อิงแอบ แต่แอบอิงสาวๆ
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #2753 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 09:38:54 AM »

มันลิโตนลูกหลานครับ อ่านบ่ออกเขียนบ่ได้ อาจารย์ 3 ภาษาไทยตั้ง 2 คน กะบ่หัวซาเด็กน้อย
........................................................... ......................................

บางโรงเรียน อาจารย์ 3 เกือบเบิ้ดโรงเรียนแล้ว  กำลังเฮ็ดอาจารย์4   เด็กน้อยกะแห่งปึกกั่วเก่า   สงสารประเทศไทยเสียกายภาษีซาวบ้าน  ครูแหงเด็กน้อยโรงเรียนเจ้าอย่าให่เสียซื่เด้อ

ปืนไม่ใช่หมามันไม่รู้จักเจ้าของ อยู่ในมือใครคนนั้นเป็นเจ้าของ เราเป็นเจ้าของเมื่อปืนอยู่ติดตัวเรา

เฮ็ดจังใด๋น้อสิเห็นน้ำท่วมโลก
Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #2754 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 12:11:26 PM »

........................................................... ......................................

บางโรงเรียน อาจารย์ 3 เกือบเบิ้ดโรงเรียนแล้ว  กำลังเฮ็ดอาจารย์4เด็กน้อย  กะแห่งปึกกั่วเก่า   สงสารประเทศไทยเสียกายภาษีซาวบ้าน  ครูแหงเด็กน้อยโรงเรียนเจ้าอย่าให่เสียซื่เด้อ

เฮ็ดทังอาจารย์เฮ้ดทังเด็กน้อย คือโพดแท้นอ ครูโลงเลียนได๋นอนี่  อิอิ คิก คิก

ทางผมกะแก้พอแก้ได้ล่ะครับ ดีหลายผู้อื่นสิขิวหน้าครับ Grin
Hero Member

คะแนน 288

« ตอบ #2755 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 01:18:34 PM »

ผมกะหาขอหาแผ่ นวัตกรรมใหม่ๆ มาให้ครูเขาครับ  ส่วนตัวผมไปดุครับ  จักหน่อยไปจ่ายเงิน เบิกเงิน รับหน้าที่เลขากลุ่มอีกครับ จักประชุม จักหน่อยสัมนา อาศัยได้แนวใหม่ๆมาฝากหมู่ยามหมู่สอนแทนเขาจังบ่ด่าครับ   Grin Grin Grin Grin

Hang
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #2756 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 01:39:51 PM »

ผมกะหาขอหาแผ่ นวัตกรรมใหม่ๆ มาให้ครูเขาครับ  ส่วนตัวผมไปดุครับ  จักหน่อยไปจ่ายเงิน เบิกเงิน รับหน้าที่เลขากลุ่มอีกครับ จักประชุม จักหน่อยสัมนา อาศัยได้แนวใหม่ๆมาฝากหมู่ยามหมู่สอนแทนเขาจังบ่ด่าครับ   Grin Grin Grin Grin
เจ้าเก่งกั่วผมหลายครับ ผมบ่ได้เฮ็ดแนวได๋พิเศษครับ บ่ค่อยสุงสิงกับไผดอกครับ อยู่แต่บ้านแต่ซ่อง  อิอิ ยิ้มีเลศนัย
Hero Member

คะแนน 288

« ตอบ #2757 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 02:20:27 PM »

เจ้าเก่งกั่วผมหลายครับ ผมบ่ได้เฮ็ดแนวได๋พิเศษครับ บ่ค่อยสุงสิงกับไผดอกครับ อยู่แต่บ้านแต่ซ่อง  อิอิ ยิ้มีเลศนัย
ผมอยู่แต่บ้าน ครับ ซ่องเมืองนครบ่มีแล้วครับ  ซอยกุหลาบทิพย์กะปิดกิจกาน

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 974

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #2758 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 06:28:17 PM »

ผมย้านลูกหลานบ่ได้หนังสือ บ่แม่นเอกผม งานผม ผมกะสอนให้ครับ ชั่วโมงได๋ว่างกะให้เด็กน้อยมาหา
คัดเอาพวกปึกๆ(ที่ครูเขาหว่า) เอามาหัดให้มันแจกลูก มันอ่านได้ มันกะดีใจ แต่วันเสาร์มันกะมาหา
ครูครับ พาอ่านมานี มานะแหน่ครับ พะนะ แต่ครูกะบ่ว่างเลยครับ คาแต่เฮ็ดบ้าน
ได้สอนแต่มื้อปกติครับ  ก๋าหว่า บ้านแล้ว ผมกะสิตั้งใจแก้ปัญหาอ่านออกเขียนได้ให้ได้ครับ
ไผสิหว่าจั่งได๋กะส่าง เมียผมตอนแรกกะหว่า ภาษาอังกิดเจ้าของน่ะเอาดีให้ได้ก่อน อย่าไปสนใจวิชาอื่น
ผมกะเลยหว่า วิชาอื่นมันสิได้จั่งได๋คั่นภาษาไทยมันบ่ได้  เมียเลยยอมครับ ยามว่างกะส่งเด็กน้อยมาให้ผมสอน
มันกะได้อยู่ครับ ดีขึ้นหลายๆ   

ผมมีความรู้สึกบ่ดีกับครูประชาบาลกะเป็นย้อนครูแถวบ้านผมนี่หล่ะ อ.แหง....สอนหนังสือกะบ่เป็นก้าว...พอยามมีบุญ ฟ้าวให้เด็กน้อยเลิกเรียนแต่เช้า ซุมครูเข้ามาหาเลาะกินเหล้านำไทยบ้าน จีบสาวไทยบ้าน จักลูกจักเมียไผ เว้าหยอกไปทั่วทีป...เมาแล้วออกไปนอนอยู่โรงเรียน ลางคนกะนอนกับหมู่อยู่ในบ้านเลย  บ่เมือบ้าน มื้อต่อมาเมียครูกะมาฮ้ายให้สาวไทยบ้าน หาว่ามักผัวเพิ่น....โรงเรียนบ้านผมมีอาจารย์ 3 ตั้ง 4 คนพุ้น...ตอนนี้กำลังส่งผลงานเตรียมสิเป็นอยู่กะมี   นอกนั้นกะเชี่ยวชาญทุกคน...จักเชี่ยวชาญแนวได๋ เด็กน้อยลูกหลานผมแต่ละคน สิเข้า ม. 1 แล้วกะยังอ่านหนังสือต่วย'ตูนให้ฟังกะบ่ได้...คันว่าเชี่ยวชาญมันกะต้องสามารถแก้ไขการอ่านบ่ออกของเด็กน้อยได้ตั๊วเนาะ.......สายงานของพวกผม คันลงว่าเชี่ยวชาญแล้ว...แค่เอามือบายเบิ่งกะฮู้แล้ว.....(ฮา)

คันบ้านผมได้ครูอุดมการณ์แบบ อ.แหงนี่ไปเป็น ผอ.คือสิดีคัก.....

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
เหี่ยน
คนเสร็นเหลา จริงๆตั๊วะ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 493

น้ำฮักน้ำแฮง

« ตอบ #2759 เมื่อ: กันยายน 20, 2011, 09:09:37 PM »

ค่านอ่านมาบ่ทัน เคียงกะซ่า ตะวายอมรับครับ(ครู แหงขี่ดื้อ)                           (แปล ปะกิจ ฉันพร้อมที่ที่จะรับ                                      ฟัน    ครับ)

หน้า: 1 ... 181 182 183 [184] 185 186 187 ... 312
  พิมพ์